İlaç yazmadı diye doktoru darp etti

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doktor Ebru Ergin farklı bir ilaç yazmadığı gerekçesiyle hastası tarafından darp edildi. 

Gündem 23.02.2022, 09:34 23.02.2022, 09:39
İlaç yazmadı diye doktoru darp etti

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Nöroloji polikliğinde tedavi olmaya giden bir hasta doktordan farklı bir ilaç yazmasını istedi. Ancak Nöroloji uzmanı Doktor Ebru Ergin ilacı yazabilmesi için özel rapor alınması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine hasta ve doktor arasında tartışma çıktı. Hasta daha sonra da Ergin’i  darp etmeye başladı. Doktor Ergin’in imdadına ise hastane personeli yetişti. Ergin, çalıştığı hastanede tedavi altına alındı.

'YERLERİ HAPİS'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, olayın ardından Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bakan Koca, “Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde nörolog bir arkadaşımız, görevinin gereği bir davranışı üzerine insanlık dışı şiddete maruz kalmıştır. Sağlık hizmeti verenleri koruyacak yasal düzenlemeler yakın. Şiddet suçlularını gözümüz uzun süreler görmeyecek. Yerleri hapistir” ifadesini kullandı. 

BANA BİRŞEY OLMAZ TAVRI ŞİDDETİ MEŞRULAŞTIRDI

Saldırı sonrası Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası’nın yaptığı açıklamada (HEKİM-SEN), "Saldırganın eşinin ‘kolluk kuvvetlerinde çalıştığını’ belirterek ‘bana bir şey olmaz’ tavrı, sağlıkta şiddete cezasızlık algısının nereye vardığının en somut göstergesidir. " ifadesini kullandı. 

ŞİDDETİ KİM YAPARSA YAPSIN...

HEKİM- SEN'in diğer açıklamaları şöyle;
"Bugün, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Nöroloji doktorumuza karşı insanlık dışı hislerle yapılan saldırıyı kınıyoruz.  Şu an müşahede altında olan doktor hanım ile görüşülmüş olup her türlü desteğin HEKİM-SEN ailesi tarafından verileceği bildirilmiştir. Şiddet kimden gelirse gelsin, karşısında olacağımızı, hiçbir makam ve kişiden çekinmediğimizi, saldırganların cezalarını eksiksiz çekmeleri için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı duyuruyoruz."

Yorumlar (0)
19
açık