İlber Ortaylı'dan AK Partili Mustafa Şen'e sert sözler: Küstah ve edepsizlik…

Prof. Dr. İlber Ortaylı Atatürk ve Vahdettin tartışmalarının konuşulduğu Teke Tek programında Şen’in bir paylaşımdaki ifadelerini, “küstah” ve “edepsiz” olarak niteledi. Şen Zafer Partisi lideri Özdağ'a yönelik “Suriye’den gelenlere sordum. Diyorlar ki: ‘İlk olarak bizden önce gelenler geldikleri yere gitseler, biz de yol yordam öğrensek, sonra biz gitsek’” demişti.

Gündem 14.09.2022, 07:30 14.09.2022, 07:44

Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında soruları yanıtlayan Ortaylı, Şen’in bir paylaşımdaki ifadelerini, “küstah” ve “edepsiz” olarak niteledi.

Şen geçen yıl Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a yönelik sosyal medyadan “Suriye’den gelenlere sordum. Diyorlar ki: ‘İlk olarak bizden önce gelenler geldikleri yere gitseler, biz de yol yordam öğrensek, sonra biz gitsek’” demişti.

Bu ifadeleri “küstah” ve “edepsizlik” olarak nitelendiren İlber Ortaylı, konuşmasında "Bu tam bir küstahlık ve edepsizliktir. Bir siyasi partinin yetkili otoritesi bunu söyleyemez" ifadelerini kullandı.


Mustafa Şen

İşte o açıklama…

Bu sırada araya giren Murat Bardakçı ve Fatih Altaylı, Ortaylı’nın asıl konuya gelmesini istedi.

Öte yandan programda Murat Bardakçı kendisine mal edilen “Atatürk’ü Vahdettin Kurtuluş Savaşı için gönderdi” sözlerini de yalanladı.

Konuşmasının kesildiğini söyleyen Bardakçı sinirlenerek “‘Atatürk’ü Vahdettin gönderdi’ aptallığını saçmalığını bana mal etmeyin” dedi.

Konuşmasının kesildiğini belirten Murat Bardakçı, “Ahlaksızlık etmeyin konuşmayı kesmeyin!” dedi.

Yorumlar (0)
14
açık