İSKİ'den 'mavi su' açıklaması: Kot yıkamada kullanılan ponza taşı

Sultangazi'de rögardan akan mavi renkli suyla ilgili İSKİ'den yapılan açıklamada, mavi suyun vidanjörle çekildiği ve kanaldan kot yıkamada kullanılan çok sayıda ponza taşı çıkartıldığı belirtildi.

Gündem 07.09.2022, 21:32
İSKİ'den 'mavi su' açıklaması: Kot yıkamada kullanılan ponza taşı

Cebeci Mahallesi'nde fabrikalardan kanalizasyona bırakıldığı tahmin edilen atıklar suya karışarak rögardan taştı. Eski Edirne Asfaltı Caddesi taşan su nedeniyle maviye döndü. Rögardan 2 gün boyunca mavi renkli su akarken mahallede yaşayanlar durumdan şikayetçi oldu.

DHA'nın haberine göre, İSKİ ekipleri mahalleye gelerek çalışma yaptı. İSKİ'den konuya ilişkin yapılan açıklamada da "Bölgedeki tıkalı kanal içerisindeki mavi su vidanjörle çekilmiş ardından kanal açılarak sorun giderilmiştir. Kanaldan kot yıkamada kullanılan çok miktarda ponza taşı çıkartılmıştır. Öte yandan, 22 Mart 2022’de bölgede yapılan periyodik denetimlerde bir işletmenin atık su arıtma tesisinin olmadığı tespit edilmiştir. Bahse konu işletme ile ilgili olarak 'İSKİ Atıksuların Kanalizasyona Deşarj Yönetmeliği' doğrultusunda işlem yürütülmektedir" denildi.

Yorumlar (0)
27
açık