İşletme sahibinden çirkin saldırı: Erkek yoksa kafe yok!

İstanbul Beylikdüzü’nde annesi ve kız kardeşi ile kafe işleten Şükran Dadır’ın dükkan sahibiyle arasında kontrat sorunu çıktı. Ek olarak taahhütname imzalatmak isteyen dükkan sahibi Hasan Kılıçoğlu Dadır'a; "Başınızda erkek yoksa burada barınamazsınız" diye tehdit etti.

Gündem 04.01.2022, 12:38
İşletme sahibinden çirkin saldırı: Erkek yoksa kafe yok!

Beylikdüzü Yakuplu Mahallesinde 29 Aralık günü kafe açmak isteyen  Şükran Dadır, dükkan sahibi Hasan Kılıçoğlu ile kira kontratı yaptı. Daha sonra  ek olarak taahhütname imzalatmak isteyen dükkan sahibi Hasan Kılıçoğlu, Şükran Dadır'ın kabul etmemesi sonucu şiddet uyguladığını ve oğluyla beraber dükkanına saldırdığını iddia etti.

'BAŞINIZDA ERKEK YOKSA BARINAMAZSINIZ'

Kefili ile olayın ardından hastaneye gidip darp raporu alan Şükran Dadır yaşadıklarını anlattı. 

"Bir kira peşin bir kira depozito verdik. İşletmeyi açtıktan sonra yapılan kontratta T.C. kimlik numaramın son 3 rakamının yanlış olduğunu fark ettik. Bunu kendisinden düzeltmesini istedik. 'Tamam' dedi ama ertesi günü başımızda bir erkek yoksa bu dükkanda duramayacağımızı söyledi. Eğer kendi isteğimizle çıkmazsak da bunu zor kullanarak yapacağını söyledi. Biz de kendisinden korkmadığımızı ve buradan çıkmayacağımızı dile getirdik. Bu süreçte biz burayı 2 hafta boyunca işletmeye devam ettik. 29 Aralık’ta kendisine ulaşıp kontratı yenilemeyi istedik. Kefilim olan kişiyle dükkan sahibi bürosunda buluştu. Kefilim daha sonra beni arayarak dükkan sahibinin kontrata ek taahhütname imzalatmak istediğini eğer imzalamazsak kontratı hiçbir şekilde vermeyeceğini söylemiş."

'ŞİDDET UYGULADI'

Dadır kontrata ek taahhütname hakkında konuşmak için büroya çıktığını ve dükkan sahibi arasında tartışma başladığını belirterek şunları söyledi. "Dükkan sahibi Hasan Kılıçoğlu’nun tartışma sırasında kendisine şiddet uyguladığını iddia eden Dadır, "Ben de yukarı çıktım. Aramızda sözlü münakaşa başladı. Kesinlikle imzalamayacağımı söyledim. Daha sonra masasından kalkıp beni yumruklamaya başladı. Kefilim kadına nasıl el kaldırırsın diye araya girdi. Bu defa kefilimle kavga etmeye başladı. Dükkan sahibi kasaya yöneldi, silah olduğunu tahmin ettiğimiz bir şey gördük. Ona yönelince biz aşağı koştuk. Ben direkt dükkanıma girip kapıyı kilitledim. İçeride o anda başka arkadaşlarım da vardı. Çevredekiler görüntü kaydı almışlar. Kendisi kapıyı zorluyor, oğlu da kapının önündeki sandalyeyi alıp cama vuruyor. Polis geldi, hastaneye gittik darp raporu aldık. Polis merkezine gidip ifadeler verildi." dedi.

Dadır ayrıca dükkan sahibinin elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarını söktüğü için 5 gündür dükkanına giremediğini söyledi.

Yorumlar (0)
0
kısa sürelü kar yağışı