İsrail güçleri gazeteci Ebu Akile'nin tabutuna saldırdı

İsrail güçleri katlettikleri Al Jazeera televizyonunun Filistinli kadın muhabiri Şirin Ebu Akile'nin cenazesine ulaşmaya çalışanlara saldırıda bulundu.

Gündem 13.05.2022, 16:19
İsrail güçleri gazeteci Ebu Akile'nin tabutuna saldırdı

Önceki gün öldürülen Ebu Akile'nin cenazesi işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Saint Joseph Fransız Hastanesinden alınarak Eski Şehir bölgesinde bulunan Yunan Katolik Patrikhanesi'ne getirildi.

YOLLARI ULAŞIMA KAPATTI

Cenazenin omuzlarda taşınmasına izin vermeyen polis, hastane önünden patrikhaneye kadar cenaze arabasına eşlik etmek isteyenleri engelledi.

Şehrin kapılarına bariyerler yerleştiren İsrail polisi, patrikhane dışındaki bölgelerden cenazeye ulaşmak isteyen kalabalığı engellemek için de yolları ulaşıma kapattı.

SES BOMBASI VE PLASTİK MERMİ

Yeni Kapı’da biriken kalabalığa atlı polislerle müdahalede bulunulurken çevredeki mahallelerde toplanan gruplar ise ses bombası ve plastik mermi ile dağıtılmaya çalışıldı.

İsrail polisi, işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentindeki baskında İsrail askerlerince öldürülen Ebu Akile'nin naaşının omuzlarda taşınmasına izin vermeyerek cenazeye katılanlara cop, kauçuk kaplı mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti.

Yorumlar (0)
22
açık