İstanbul kara teslim...Yolda kalan araçlar sahiplerine ulaşacak

İstanbul'da kar yağışıyla yolda mahsur kalan vatandaşların durumu ile ilgili İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir televizyon programı yayınında son duruma ilişkin; "Araçlar kalacak onlar bizim emanetimiz. Bütün güvenlik güçlerimiz alarm durumunda. O araçları güvenli şekilde oraları açtığımızda araç sahiplerine teslim edeceğiz" diye konuştu.

Gündem 25.01.2022, 07:46 25.01.2022, 07:56
İstanbul kara teslim...Yolda kalan araçlar sahiplerine ulaşacak

Yaklaşık dört gün süren kar yağışı İstanbul'da hayatı etkiledi.Özellikle yolda kalan sürücüler açısından tam bir kabusa dönen karla birlikte yolda mahsur kalanlar için İstanbul Valisi Ali Yerlikaya açıklama yaptı."Kar yağışı ile mücadelenin yoğun şekilde devam ettiğini belirten Yerlikaya,Önemli tedbirler alındığını ama şu anda yolların 5 noktadasının sıkıntıda olduğuğunu belirterek. "35-40 yıldır rastlanılmayan bir kış gecesi ile imtihan ediliyoruz. Zor bir süreç vatandaşlarımızın almış olduğumuz kısıtlamalarla ilgili bütün kararlara yürekten uyduklarına inanıyorum" şeklinde konuştu.

HAVALİMANI TARAFI KAPALI 
Yerlikaya kapalı olan yerleri şöyle sıraladı;

"TEM'de 4 nokta, Kuzey Marmara otoyolunda 4 nokta. Kuzey Marmara Otoyolu Odayeri-Yassıören arasında ve Havalimanı bağlantısında mahsur kalan vatandaşlarımız var. TEM'de Hadımköy Avcılar'da mahsur kalan vatandaşlarımız var. İkitelli Mahmutbey'de mahsur kalan vatandaşlarımız var. Selimpaşa - Kumburgaz yönünde mahsur kalan vatandaşlarımız var. Hadımköy'de mahsur kalan vatandaşlarımız var" 

'KAR KARLINĞI 90 METREYE ULAŞTI'

"Özellikle Odayeri - Yaassıören arasında kar kalınlığının 80-90 santimetreye ulaştığını vurgulayan Yerlikaya, "Burada bulunan vatandaşlarımıza bir yandan yardım ederken, bir yandan da onların iki yönlü tahliyeleri ve misafir edilmeleri ile ilgili çalışma başlattık. TEM'de de yol boyunda bütün ilçe kaymakamlarımız emniyetimiz hep birlikte buradaki vatandaşlarımızı da oralardan alıp misafirhaneler ve otellere yerleştirme ile ilgili bir çalışma yapıyoruz." 

 ARAÇLAR TESLİM EDİLECEK

Gece hava şartlarının daha da zorlaştığını ifade eden Yerlikaya, "Bu durumda bizim o araçları kurtarma çalışmasını devam ettiriyoruz. Bir yandan aile olan, küçük çocukları olan, yaşça bizden büyük olanlar var. Onları zor durumda bırakmamak için kaymakam belediyelerimiz mekanlarında otellerine misafirhanelerde onları bu gece misafir etmek istiyoruz. Araçlar kalacak onlar bizim emanetimiz. Bütün güvenlik güçlerimiz alarm durumunda. O araçları güvenli şekilde oraları açtığımızda araç sahiplerine teslim edeceğiz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu