İstanbul''da Adnan Oktar operasyonu

İstanbul''da Adnan Oktar operasyonu Operasyon, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi.  Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik çalışma yapan polis ekipleri, bazı şüphelilerin, yargılaması devam eden örgütün lider, yönetici ve üyelerinin moral ve motivasyonlarını arttırmak ve örgüt lehine kamuoyunda algı oluşturmak maksatlı sosyal medyada çalışmalar yaptığını belirledi.

Gündem 15.12.2020, 08:15 15.12.2020, 08:15
İstanbul''da Adnan Oktar operasyonu

Başlatılan çalışmada, örgütün yönetici ve üyeleri ile irtibatları olan bazı şüpheliler belirlendi. Şüphelilerden 3’ünün kamuda çalışan doktor birinin ise öğretmen olduğu öğrenildi.

23 ŞÜPHELİ

Yapılan çalışmaların ardından İstanbul ve 8 ilde 23 şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi. Eş zamanlı gerçekleşen operasyonun devam ettiği öğrenildi.

Haklarında yakalama kararı çıkarılan şüphelilerin; sosyal medyada örgüt adına faaliyet gösteren, haklarında örgüt üyesi olduklarına dair ifadeler bulunan, haklarında işlem yapılmış örgüt üyelerinden elde edilen dijital verilerde bilgilerine rastlanıldığı belirtilen ismler olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
24
açık