İstifaya direnen Özkan’a ‘BAE azarı’ iddiası: MKYK toplantısı sonrası…

Geçtiğimiz günlerde Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili kullandığı ifadelerin partisi tarafından eleştirilmesinin ardından istifa eden Cahit Özkan’ın, AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan azar yediği ve toplantı sonrası istifasını sunduğu iddia edildi.

Gündem 20.05.2022, 07:21
İstifaya direnen Özkan’a ‘BAE azarı’ iddiası: MKYK toplantısı sonrası…

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilgili sözlerinin ardından partisi tarafından eleştirilen AK Partili Cahit Özkan, Grup Başkanvekilliği görevinden alındı.

Türkiye'nin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilişkilerine dair yaptığı "Baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, o zaman teslim oldu" açıklaması sebebiyle eleştirilen AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğrafını paylaşarak "Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz" şiirini yazmıştı.

Cahit Özkan'ın görevi bırakması sürecindeki çok önemli bir detayı ise gazeteci İsmail Saymaz paylaştı. Özkan'ın istifa etmekte direnmesi üzerine Erdoğan tarafından sertçe uyarılıp, azarlandığını belirten Saymaz, şu ifadeleri kullandı:

"Özkan, bugün AK Parti’nin Merkez Yürütme Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sertçe uyarıldı ve azarlandı. Özkan, toplantıdan sonra istifasını sundu."

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu