İstifayla giden Albayrak kitapla dönüyor

Her konuda fikri olan Rasim Ozan Kütahyalı bomba bir iddia ortaya attı. Kütahyalı, geçtiğimiz sene istifasını sosyal medya hesabından duyuran Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın uzun süren sessizliğinin ardından kitap çıkaracağını iddia etti. Kütahyalı , Albayrak'ın kitabının adını ise istifasında yer alan 'at izi,it izine karıştı' olabileceğini öngördü.

Gündem 10.11.2021, 15:41
İstifayla giden Albayrak kitapla dönüyor

Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın 2020 Kasım'da istifasını sosyal medya hesabından paylaşması çok konuşulmuştu. Bu ani hareketinden sonra uzun süre sessizliğini koruyan Albayrağın bomba gibi döneceği iddia edildi.

Kamuoyunda 'ROK' olarak bilinen ve her konuda bir fikri olan Rasim Ozan Kütahyalı sosyal medya hesabından çok konuşulacak Albayrak'ın iddiasını ortaya attı.

KİTAP GELİYOR

Kütahyalı'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre Berat Albayrak, herkesin konuştuğu ama kendisinin konuşmadığı sürecinden ardından kitap çıkararak geri dönecek.

BABASI İLE KONUŞMUŞ 

Albayrak'ın babası Sadık Albayrak ile görüştüğünü söyleyen Kütahyalı, Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın i'tikafa girdiğini, istifa sürecinden sonraki zaman dilimini anlatan bir kitap kaleme aldığını söyledi.

'AT İZİ, İT İZİ'

Çıkacak kitabın isminin ne olacağını soran Kütahyalı, şöyle devam etti:

"Olay yaratacak kitabının ismini kendisi de yazar olan üstad Sadık Albayrak’a sordum, o konuda tüyo vermedi. Ama bana kalsa Berat Albayrak’ın daha önce kullandığı şu kavram çarpıcı bir kitap adı olurdu:”At izi, it izi”

Sadık Albayrak “Yüzünü kıbleye, sırtını dolara yaslayanlar” diye bir kitlenin olduğunun ve bunların ilk günden beri Berat Albayrak’a düşmanlık yaptığının da özellikle altını çizdi. Yüzünü kıbleye, sırtını dolara yaslayanlar...

Umuyorum Berat Albayrak’ın büyük ilgi görecek bu kitabı, benim epey yazıp bir türlü bitiremediğim  “Sultan Hamid, Kemal Paşa ve Tayyip Bey” ile bugünkü Türkiye’yi anlattığım “Devlet, Parti ve Aile” kitaplarıma benzemez. 2022 içinde bu kitabın yayınlanması bekleniyor."
 

Yorumlar (0)
19
hafif yağmur