İYİ Parti'den Metin Özışık’ın Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini bildirdi: Açıklamaları gerçek dışı

'HDP'ye bakanlık' tartışmalarının ardından istifa eden İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık hakkında partisinden açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Görevden alınmış olmasına rağmen tamamen gerçeğe aykırı olarak kamuoyuna kendisinin istifa ettiğini açıklaması ve istifasını da gündem ile ilişkilendirmesi üzücü ve utanç vericidir” denildi.

Gündem 09.09.2022, 13:00 09.09.2022, 13:02
İYİ Parti'den Metin Özışık’ın Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini bildirdi: Açıklamaları gerçek dışı

İYİ Parti, CHP İstanbul Milletvekili, Gürsel Tekin’in HDP’ye yönelik 'bakanlık' ifadelerini gerekçe göstererek görevinden istifa ettiğini bildiren İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık’ın Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.

İYİ Parti tarafından yapılan yazılı açıklamada, Özışık’ın istifasından önce görevden alındığı, görev değişikliğinin tebliğ edilmesi için defalarca genel merkeze davet edildiği ancak Özışık’ın söz konusu davetlere olumsuz yanıt verdiği kaydedildi.

Açıklamada, “Görevden alınmış olmasına rağmen tamamen gerçeğe aykırı olarak kamuoyuna kendisinin istifa ettiğini açıklaması ve istifasını da gündem ile ilişkilendirmesi üzücü ve utanç vericidir” ifadelerine yer verildi.

İYİ Parti tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"25.08.2022 tarihinde İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Yozgat Eski İl Başkanımız Sayın Metin Özışık hakkında, görev değişikliği kararı verilerek tebellüğ etmesi için Genel Merkezimize defalarca davet edilmesine rağmen mazeretler sunarak gelmemiştir.

05.09.2022 tarihinde Ankara’da mutat olarak yapılan İl Başkanları Toplantısı için gelen Sayın Özışık’a, toplantı öncesi Genel Merkezimizde karar tebliğ edilmiştir.

Genel Merkez kararı ile görevden alınmış olmasına rağmen tamamen gerçeğe aykırı olarak kamuoyuna kendisinin istifa ettiğini açıklaması ve istifasını da gündem ile ilişkilendirmesi üzücü ve utanç vericidir. Partimizin halen üyesi olan Sayın Özışık’ın Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu