İYİ Parti'nin Yerlikaya ismi yerine Süleymanoğlu teklifi reddedildi

Geçtiğimiz ay diplomasının sahte olduğu iddiasıyla gündeme gelen Hamza Yerlikaya'nın isminin verildiği bir spor kompleksinin Naim Süleymanoğlu ile değiştirilmesi teklifi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi.

Gündem 12.01.2021, 06:29 12.01.2021, 06:55

Sultangazi'de bulunan Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi'ne Dünya ve Olimpiyat şampiyonlukları yaşayan Naim Süleymanoğlu'nun adının verilmesi teklifinde bulunan İYİ Partili Sinan Gümüş, sahte diploma iddialarına ilişkin konuştu.

GÜMÜŞ: YERLİKAYA'NIN BEYANI BU YÖNDE

Gümüş, 'Yerlikaya'nın üniversiteye kaydolmak için kullandığı lise diplomasının sahte olduğunun mahkemece ortaya çıktığı'nı belirtirken Yerlikaya'nın kendi beyanının da bu yönde olduğunu savundu. Yerlikaya'nın siyasetçi ve bürokrat kişiliğinin şaibeli olduğu ithamında bulunan Gümüş, Atatürk'ün sporcuyu tanımlayan sözünü kullandı.

AK PARTİLİ GÖKKUŞ: YERLİKAYA İLE GURUR DUYUYORUZ

AK Parti Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş ise ''Hamza Yerlikaya üniversite mezunudur. Hamza Yerlikaya Türk ulusunun Türk gençliğinin örnek alabileceği asrın güreşçisidir. Kendisi ile gurur duyuyoruz. Teklifin gündeme alınmasını kabul etmiyoruz'' diye konuştu.

TEKLİF REDDEDİLDİ

İYİ Parti'li Sinan Gümüş'ün İBB Meclis toplantısında verdiği teklif, AKP/MHP oylarıyla reddedildi.

Yorumlar (0)
18
açık