İzmir anketi: MHP'de şok sonuç, Millet İttifakı dolu dizgin

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "AK Parti yıllardır İzmir üzerinden partimize ve partimize ilgi gösteren İzmirlilere bir saldırı içinde. Onların görmek istemedikleri gerçekleri biz yaptırdığımız anketlerde ve kamuoyu yoklamalarında görüyoruz. AKP’nin oyu İzmir’de yüzde 20 bandına, küçük ortağının ise yüzde 2’lere gerilemiş durumda" dedi. 

Gündem 21.06.2022, 13:30
İzmir anketi: MHP'de şok sonuç, Millet İttifakı dolu dizgin

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Kılıçdaroğlu’nun İzmir programının ardından açıklamalarda bulundu. Yücel, “İlgiyi sadece yandaştan görmeye alışık, sevgiyi de sadece saraya gösteren üç beş kişilik küçük bir kitlenin trajikomik eleştirileri nafile çabalardır. Bu ziyareti “nasıl karalarız” derdine düşenler, çiftçiye yalancı diyeceğine, Tarım Bakanlığının açıkladığı utanılacak destek rakamlarına baksınlar” dedi. Ziyaretin iktidar kanadında büyük bir rahatsızlık ve korku yarattığını savunan Yücel şunları söyledi:

"Her ne kadar bu ilgi, yüzünü saraya, sırtını İzmir’e dönmüş ve gerçeklerle yüzleşmeye yüzü tutmayan tarım bakanını ve bazı İzmirli siyasileri rahatsız etmiş olsa da, bizler bu ziyaretin, Saray zihniyetinden kurtuluş yolunda, İzmirliye daha fazla umut verdiğine ve Millet iktidarına olan inancı çok daha fazla artırdığına şahit olduk. "

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

'ÇİFTÇİ KADINLARA GÖSTERİLEN TEPKİ ACİZLİKTİR'

Ödemiş’te gerçekleştirilen çiftçi buluşmasında konuşan tüm kadınlarımız 84 milyonun bildiği bir gerçeği haykırdılar. AK Parti iktidarı kendi yandaşlarını zengin etmek için, üretime değil ithalata yönelik bir politikayı benimsedi ve ortaya çıkan manzara belli. Beceriksiz ve liyakatsiz saray yönetiminin ekonomiyi batık hale getirmiş olması, köylünün ve çiftçinin zamlarla, yoklukla, çaresizlikle baş başa kaldığı gerçeği, sadece AK Partili yöneticilere inandırıcı gelmiyor. Tarım bakanının çıkıp da adeta “çiftçiler yalan söylüyor” der gibi açıklama yapması başka bir skandal ve adeta çiftçi düşmanlığıdır. Bakanın, bu ülkede gübre, yem, mazot fiyatları nereden nereye gelmiş ona bakmadan, döviz kurlarındaki rekor artışları görmezden gelerek, devede kulak bile diyemeyeceğiniz, adeta sadaka verir gibi yapılan komik desteklerle cevap vermeye çalışması acizliğin göstergesidir. O gün Ödemiş Çiftçi buluşmasındaki Fatma teyzenin, Kader ablanın, Hamiyet ablanın ve diğer çiftçi kadınların çığlığı, aslında Türkiye’deki bütün çiftçilerin ve üreticilerin çığlığıydı. Sorunları konuşmak yerine, o sorunlar, yaşanan gerçekler konuşulmasın diye, AK Partililerin çırpınışlarını gördükçe, bu ülkede bu iktidarla geçirilecek her günün büyük bir kayıp olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Genel Başkanımızın üç günlük ziyaret programına açılış yok, temel atma yok diye eleştiren zihniyet, sanırsınız ki kendi Saray zadeleri her geldiğinde açılışlara, temel atmalara yetişemiyor. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son İzmir’e gelişinde hangi açılış, hangi temel atma törenine imza attılar da biz İzmirliler olarak göremedik.  Kaldı ki, genel başkanların halkla buluşması, toplantılara katılması, ziyaretler gerçekleştirmesi için programlar yapılmasının tarihi, herhalde siyaset tarihi kadar eskidir.  Ama halkın partimize ve genel başkanımıza gösterdiği ilgiyi görmek, çiftçi kadının kimliği yerine çaresizliğiyle ilgilenmek istemeyenler, bu kadar basit bir konu üzerinden bile gündem yaratmaya çalışabiliyor.

'AK PARTİ YÜZDE 20, MHP YÜZDE 2'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın açıklamalarına da yanıt veren Yücel “Hamza Dağ, yakın zamanda, FETÖ ile koyun koyuna mazisi olan, PKK ile oy kaygısıyla pazarlık masasına oturmuş, askerimizin ve polisimizin terör örgütleri karşısında elini kolunu bağlamış bir iktidarın mensubu olarak, günah çıkartmaya mı çalışıyor, yoksa suyu bulandırmaya mı? Bilmiyoruz ama kimin taban kaybettiğini, kimin anketlerde dibi gördüğünü biliyoruz. AK Parti’nin İzmir’de bu tavrı yeni değil. Çırpınırken kendi çamurlarını etrafa sıçratmaya çalışmalarına alışığız. Son olarak eklemek isterim ki, AK Parti yıllardır İzmir üzerinden partimize ve partimize ilgi gösteren İzmirlilere bir saldırı içinde. Onların görmek istemedikleri gerçekleri biz yaptırdığımız anketlerde ve kamuoyu yoklamalarında görüyoruz. AK Parti’nin oyu İzmir’de yüzde 20 bandına, küçük ortağının ise yüzde 2’lere gerilemiş durumda. İzmirli, cumhur ittifakına her mesajı verdi. “Toparlanın, sorunları çözün, halka kulak verin, İzmir’deki algı ve yalan oyunlarınıza son verin” dedi ama onlar tüm seslere kulaklarını tıkadı. Anket sonuçlarına göre de İzmirli bu ittifaka çoktan son sözünü söylemiş” dedi.

Yorumlar (0)
19
açık