Joe Biden'dan savunma bütçesi! Detaylar dikkat çekti...

ABD Başkanı Joe Biden, 2022 yılı için 768,2 milyar dolarlık Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'nı (NDAA) onayladı. Söz konusu bütçenin 740 milyar doları Savunma Bakanlığı'na (Pentagon) ayrıldı.

Gündem 28.12.2021, 05:03 28.12.2021, 06:50
Joe Biden'dan savunma bütçesi! Detaylar dikkat çekti...

ABD Başkanı Joe Biden, 7 Aralık'ta Temsilciler Meclisinde, 15 Aralık'ta ise Senato'da onaylanan ve 2022 mali yılı savunma harcamalarını içeren Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'nı (NDAA) onayladı. 768,2 milyar dolarlık NDAA bütçesinden Savunma Bakanlığı (Pentagon) bütçesine 740 milyar dolar ayrıldı.

TÜRK 'SİHA'LARINA ÖNLEM

NDAA'da ek olarak Türkiye'nin silahlı insansız hava aracı (SİHA) programını yakın takibe alma ve Azerbaycan'a yapılan yardımların kesilmesini önleyen muafiyetin kaldırılmasına ilişkin tasarı da yer alıyor.

YUNANİSTAN İLE İŞ BİRLİĞİ

"ABD-Yunanistan Savunma ve Parlamentolar Arası Ortaklık Yasası" başlıklı tasarının da bulunduğu NDAA'da Yunanistan’ın askeri modernizasyonuna tam destek verilmesi, yeni Amerikan askeri ekipmanlarının satışının onaylanması ve hızlandırılması, GKRY-Yunanistan-İsrail-ABD iş birliğinin genişletilmesini öngörüyor.

YPG/PKK'YA DESTEK MADDESİ

NDAA'da ayrıca, Suriye'de ABD'nin ortaklık ettiği "SDG" ismini kullanan YPG/PKK'ya da destek verilmeye devam edilmesini öneren yasa da bulunuyor...

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu