Kabine toplanıyor! 3 formül masada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün Beştepe'de gerçekleştirilecek. Toplantıda ekonomik gelişmeler ele alınacak. Takibe düşmüş kredi borçları, sosyal konut projesi ve yeni destekler masada olacak.

Gündem 01.08.2022, 09:58
Kabine toplanıyor! 3 formül masada

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantının ana gündem maddesi ekonomi olacak. Toplantıda iki konu öne çıkıyor. 81 ilde yapılacak sosyal konut projesinin ayrıntılarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

HalkTV'nin haberine göre; Kabine'nin gündemindeki diğer başlık ise dar gelirli vatandaşların haciz sorunu. Adalet ile Hazine ve Maliye bakanlıklarının yetkilileri uzun süredir, dar gelirli vatandaşların haciz sorununu çözmek için bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmanın detaylarının da toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Takibe düşen kart borcu için ise 3 formül öne çıkıyor: Borç öteleme, yapılandırma, takip süresini uzatma.

TAHIL SEVKİYATI

Öte yandan, Rusya ile Ukrayna arasında Türkiye’de imzalan tahıl sevkiyatı anlaşması ile ilgili son durum değerlendirilecek. İki ülke arasında ateşkesin sağlanması için atılabilecek adımlar da görüşülecek.

KORONAVİRÜS SALGINI

Koronavirüs salgınında artan vaka sayıları da kabine gündeminde olacak.
Vaka sayılarının hastanelere yatış oranına etkisinin yanı sıra aşılamadaki son rakamlar gözden geçirilecek.

 

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu