Karabağ Zaferi'nin 1. yıldönümü İstanbul’da kutlanıyor

28 yıl boyunca Ermenistan’ın işgali altında olan Karabağ toprakları, geçtiğimiz yıl Azerbaycan Ordusu tarafından geri alındı. 8 Kasım Pazartesi akşamı saat 19.00’da yapılacak programla Karabağ Zaferi'nin yıldönümü kutlanacak.

Gündem 05.11.2021, 15:51 05.11.2021, 15:56
Karabağ Zaferi'nin 1. yıldönümü İstanbul’da kutlanıyor

44 gün süren savaş sırasında Azerbaycan Ordusu adeta destan yazıp, işgal altındaki toprakları kurtardı.

'KARDEŞLİĞİN ZİRVESİDİR'

Karabağ Zaferinin 1. yıldönümü sebebiyle İpekyolu Kamu Diplomasisi Teşkilatı ve Azerbaycan Türk Evi ortaklaşa bir kutlama programı gerçekleştirme kararı aldı. 8 Kasım Pazartesi akşamı saat 19.00’da yapılacak programda Azerbaycan ve Türkiye’den sevilen sanatçılar sahne alacak. Yoğun katılımın olması beklenen geceyle ilgili konuşan İpekyolu Kamu Diplomasisi Teşkilatı Başkanı Dr. Seyfullah Türksoy, “Karabağ Zaferi, son 100 yılın en önemli hadiselerinden biridir. Türkiye - Azerbaycan kardeşliğinin zirvesidir. Azerbaycan Ordusu ve halkı şanlı bir destan yazmıştır. Bu nedenle İstanbul’da ATEV’le birlikte düzenlediğimiz kutlama programı çok önemli ve anlamlıdır” dedi. 

KARDEŞLİK RUHUNA VURGU YAPTI

Azerbaycan Türk Evi Başkanı Doç. Dr. Tenzile Rüstemhanlı, "Seyfullah Türksoy ile birlikte 25 yılı aşkın bir süredir başta Karabağ meselesi ve Hocalı Soykırımı olmak üzere, Türk Dünyası eksenli pekçok çalışma gerçekleştirdik. 8 Kasım’da yapacağımız Karabağ Zaferi kutlamamız da bu kapsamdadır. Bu vesileyle kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle yad ediyorum. Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kardeşlik ruhu ve bir millet iki devlet ülküsü sonsuza dek yaşayacaktır" dedi.

Yorumlar (2)
Elmas Yaşar 1 ay önce
44 gün süren Hakk savaşında Azerbaycanın yanında olan kardeş Turkiyeye..Tüm emegi gecen kurum ve derneklere..is adamlarına..Başta Kamu DiplomasisiTeşkilatı Başkanı Dr.Seyfullah Türksoy Cenablarına kendim ve tüm Azerbaycan Türkleri adına sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum..Türkün türkten başka kardeşi yok..TURANA DOGRU!
Binali ağaç 1 ay önce
Çok kıymetli saygıdeğer dostum değerli Seyfullah Türksoy bey bu güzel oluşumda bu güzel katkılardan dolayı sizlere müteşekkiriz iyi ki varsınız
15
parçalı bulutlu