Karamollaoğlu'ndan Asiltürk'ün 'kurultay çağrısı' sonrası ilk açıklama: Kendisiyle görüşeceğiz

Saadet Partisi'nde Milli Görüş lideri olarak nitelendirilen Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün sosyal medya hesabından yaptığı manifesto niteliğindeki 'kurultay çağrısı'na ilişkin konuşan Karamollaoğlu, "Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman girmedim, o açıklamalar Oğuzhan Bey’i doğrudan bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

Gündem 16.06.2021, 12:55
Karamollaoğlu'ndan Asiltürk'ün 'kurultay çağrısı' sonrası ilk açıklama: Kendisiyle görüşeceğiz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

'Kongre' harekâtı başlatan Asiltürk'e de değinen Karamollaoğlu, "Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman girmedim, o açıklamalar Oğuzhan Bey’i doğrudan bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz" dedi.

Karamollaoğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle:

"İç politikaya malzeme edilen bu kadar hayati konularda herhangi bir sonuç Brüksel’de alınamadı.

Vatandaşımızın problemleri değil sadece seçim kazanma hesapları yapılıyor. Memleketimizin birlik ve beraberliği değil, ittifak ortaklıklarının devam edip etmeyeceği gündemde tutuluyor. Saadet Partisi olarak bu gidişata bu tutum ve davranışlara kökten karşı olduğumuzun bilinmesini isteriz. 

EYT ve KHK mağduru on binlerce kişi, KYK borcunu ödemeyen binlerce üniversite mezunu emin olun hiçbir zaman bu problemler altında ezdirilmeyecek çok büyük sıkıntılara maruz bırakılmayacaktır. Toprağına ektiğinin karşılığını alamayan çiftçilerimiz, asgari ücretlimiz inanın bu ortamda size çözümü sanıldığı gibi zor ya da imkânsız olmadığını göstereceğiz.

Devletin tüm kurumlarını saran müsilaja karşı tedbirleri almaya kararlıyız. Bu kadar basit mi emin olun bu kadar basit. Sadece zihniyet değişecek. Neye önem vereceğiz buna karar vermemiz gerekiyor.

Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman girmedim, o açıklamalar Oğuzhan Bey’i doğrudan bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz."

Yorumlar (0)
28
açık