Karamollaoğlu’ndan Erdoğan'a Kavala ve Demirtaş tepkisi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "HDP şu an meşruyken aday olan kişiyi cezaevinde tutamazsınız. Demirtaş tahliye edilmeli. Erdoğan kendi geçmişini düşünsün. Osman Kavala için de aynı şeyi söylüyorum" ifadelerini kullandı.

Gündem 24.10.2021, 13:52 24.10.2021, 14:45
Karamollaoğlu’ndan Erdoğan'a Kavala ve Demirtaş tepkisi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı canlı yayında programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. “HDP şu an meşruyken siz aday olan kişiyi cezaevinde tutamazsınız” açıklamasını yaptı. TV 100’de katıldığı programda konuşan Karamollaoğlu, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın tahliye edilmesi gerektiğini belirten Karamollaoğlu, şunları söyledi:

EDOĞAN KENDİ GEÇMİŞİNİ DÜŞÜNSÜN

HDP şu an meşruyken siz aday olan kişiyi cezaevinde tutamazsınız. Demirtaş tahliye edilmeli. Erdoğan kendi geçmişini düşünsün. Şiir okuduğu için tutuklandı. Bu bir hukuk cinayetiydi. Kendisi yapınca “Ben iyi niyetle okudum” başkası okuyunca “Onun canına okurum”, böyle şey olmaz. Ben hareketleri, tavırları, politikaları itibarıyla bir şahsı veya bir partiyi tasvip etmeyebilirim ama bunun üzerine bir şeyler daha ekleyerek onu düşmanlaştıramam.

GÖRSE BİLE GÖRMEZDEN GELİYOR

Yapmadığı işi, söylemediği sözü ona istinat edemem. Zaten Türkiye’nin problemi şu anda bu. Sayın Erdoğan bunu görse bile görmezden geliyor. Düne kadar, kendisi hukuksuzluğa maruz kaldığı için bütün dünyayı arkasına alarak Türkiye'ye geldi, siyasete girdi. Osman Kavala için de aynı şeyi söylüyorum. Türkiye’nin AİHM kararına uyması gerekiyor, Sayın Erdoğan bunu kendisi getirdi.

Yorumlar (0)
14
az bulutlu