Karayolları taşeron işçileri kadro bekliyor

Tüm yurtta yaşanan kar yağışı yıllardır kadro bekleyen, karayollarında çalışan işçilerin durumunu tekrar gündeme getirdi. İşçiler kadro sözünün tutulmasını bekliyor

Gündem 26.01.2022, 14:21 26.01.2022, 14:31
Karayolları taşeron işçileri kadro bekliyor

İşçilerin kadro talebini defalarca TBMM kürsüsünden dile getiren CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi  Gürer, kamudaki tüm taşeron firma işçilerinin kadroya alınacağı sözü verildiğini anımsatarak, “Bugün kar yolları kapattı. Yolları açmak için fedakârca çalışan işçilerin önemli bir bölümü taşeron firma işçisi" ifadelerini kullandı. 

'BAZEN MAAŞ ALAMIYORLAR'

Ömer Fethi Gürer, 14 bin 700 işçiye kadro verilmediğini ve o işçilerin  bu kış koşullarında çalışarak yolları açmaya çalıştıklarını vurguladı. İşçilerin maaşlarının taşeron firmalar tarafından zamanında yatırılmadığını belirten Gürer, “Kimi zaman taşeron firmadan üç ay maaş alamadıkları oluyor. Kadroları yok. Sürekli işçi değiller” diye konuştu. 

'VERİLEN SÖZLER TUTULMALI'

Gürer, hükümete, “Bu kadar fedakarca çalışan, yollarımızı açan, bunun gibi diğer kamuda hizmet veren taşeron işçileri bir an önce kadroya alınmalı. Verilen sözlerin tutulması şart” çağrısı yaptı.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu