Katledilişinin 7’nci yılı... Özgecan mezarı başında anıldı

Mersin’de 11 Şubat 2015’te vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Gündem 11.02.2022, 14:57
Katledilişinin 7’nci yılı... Özgecan mezarı başında anıldı

Kadın cinayetlerinin simgesi haline gelen Özgecan Aslan, vahşice öldürülmesinin 7'nci yılında da unutulmadı. Özgecan, Mersin'deki mezarı başında dualarla anılırken, Aslan ailesi duygu dolu anlar yaşadı.

Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015'te okulundan evine dönmek üzere bindiği minibüste vahşice öldürülen üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Özgecan Aslan, mezarı başında dualarla anıldı. Anne Songül Aslan, baba Mehmet Aslan ve akrabaları başta olmak üzere birçok Mersinli, Özgecan'ın Mersin Akbelen Şehir Mezarlığındaki mezarına gelerek, çiçek bırakıp dua etti.

ACILARI DİNMİYOR

Aslan ailesi, 7'nci ölüm yıl dönümünde kızları Özgecan'ı mezarı başında andı. Mezarda kızları için dua okutan anne Songül Aslan ve baba Mehmet Aslan, duygulu anlar yaşadı. Songül Aslan ve Mehmet Aslan, zaman zaman gözyaşlarını tutamazken, yakınları ve vatandaşlar Özgecan'ın mezar taşını öperek dua okudular.

'KADINI YOK ETMEK GELECEĞİ YOK ETMEKTİR'

Baba Mehmet Aslan, öldürülen kadınların mekanlarının cennet olmasını dileyerek, şunları söyledi:

“Kadın, dünyada dişil enerjiyi temsil eden bir varlık. Kadın, Allah'ın rahim sıfatıyla onurlandırdığı bir varlık. Kadın olmazsa eril güç erkek bir hiçtir. Kadın, üretkenliğin, kültürün, bilginin, sanatın, geleceğin ışığıdır. Kadın, geleceğin güneşidir, dünyayı aydınlatandır; dünyayı aydınlatacak olanları yetiştirenlerdir. Dünyada karşılıksız seven, karşılıksız veren, bütün cefaları, çileleri çeken, göğüsleyebilen tek varlıktır. Kadın, yardır, topraktır, kadın vatandır. Kadına şiddet uygulamak, kadını yok etmek üretkenliği, geleceği, bilgiyi, kültürü yok etmek demektir. Kadını yok etmek vatanı yok etmek demek. Kadına yapılan saldırı, bizatihi vatana karşı yapılan saldırıdır. Yetkililerden bir şey istemiyorum; isteğim Allah'tandır. Allah, bu vatanın, bu milletin, bu kadınların yardımcısı olsun.”

'HER SANİYE, HER DAKİKA İÇİMİZDE O ACI'

Anne Songül Aslan da acılarının ilk günkü gibi hep aynı olduğunu ve hiç geçmediğini söyledi. Anne Aslan, “Her saniye, her dakika içimizde o acı bizim. Çok kötü bir duygu; Allah kimsenin başına vermesin. Allah, kadınlarımıza yardım etsin. Allah, hepinizden razı olsun, unutmadınız Özo'mu, unutmayacağınızı da biliyorum. Özo’m suçsuzdu, günahsızdı, dolmuşa binip evine geliyordu. Garipti, masumdu, akıllı kızımdı. Bütün gençlerimizin, çocuklarımızın, kadınlarımızın Allah yardımcısı olsun” dedi.

Yorumlar (0)
26
açık