Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘yolsuzluk’ açıklaması: Bürokraside deprem!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bürokraside deprem oluyor diyerek, "Bize yağmur gibi belge yağmaya başladı. Biz bu belgeleri tabii hemen kamuoyuyla paylaşmıyoruz" ifadelerini kullandı.

Gündem 30.01.2022, 12:48 30.01.2022, 12:54
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘yolsuzluk’ açıklaması: Bürokraside deprem!

Bürokraside bir deprem yaşandığını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendilerine yolsuzluk belgeleri 'yağdığını' söyledi.

Medyascope yayınında Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, bürokratlara usulsüz işlemlere imza atmama çağrısının olumlu karşılandığını ifade etti. Ayrıca Kılıçdaroğlu,  “Bize yağmur gibi belge yağmaya başladı. Biz bu belgeleri tabii hemen kamuoyuyla paylaşmıyoruz” ifadelerini kullandı.

'BELGELER MECLİS TUTANAKLARA GEÇMELİ'

Kılıçdaroğlu, belgelerin TBMM'ye de geleceğini belirterek "Tutanaklara geçmeli" dedi. "Araştırmamız gerekiyor, ek belgeler var mı yok mu diye" diye açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu konu hakkında şöyle konuştu:

"Ben aslında o çağrıda bürokratların direnmelerinin devlet için ne kadar önemli olduğunu ifade etmeye çalıştım. Bizim milletvekillerimiz önümüzdeki süreçte bu belgeleri parça parça kamuoyuyla paylaşacak. Belki bazılarını TBMM Genel Kurulu’na taşıyacağız, tutanaklara da geçmeli bunlar."

Yorumlar (0)
21
açık