Kılıçdaroğlu: Devletin nefes borularına yapışmış mikropların hepsini temizleyeceğim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, SPK ve Borsa'yla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Devletin nefes borularına yapışmış mikropların hepsini temizleyeceğim" ifadelerini kullandı. 

Gündem 28.08.2022, 16:55 28.08.2022, 17:04
Kılıçdaroğlu: Devletin nefes borularına yapışmış mikropların hepsini temizleyeceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından borsada dolandırılan yatırımcılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Borsada, içeriden bilgi alarak manipülasyon yapan ve küçük yatırımcıyı soyan çetelerin olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, iktidar değişikliğinden sonra bu sistemden nemalanan herkesin ortaya çıkarılacağını söyledi. 

CHP Genel Başkanı, "Bu urları, tefecileri, simsarları, çantacıları temizlemeden; yani devlete nefes aldırmadan, milletin de nefes alamayacağını biliyorum. Devletin nefes borularına yapışmış mikropların hepsini temizleyeceğim" ifadelerini kullandı. 

"BORSADA KÜÇÜK YATIRIMCI SADECE SPK'NIN YOLSUZLUK MEKANİZMASIYLA SOYULMADI"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Borsada dolandırılan küçük yatırımcının uğradığı zararın telafisi meselesini açayım. Muteber borsa sermayedarlarını hariç tutarak, beni asıl ilgilendiren meseleye geliyorum. Borsada küçük yatırımcı sadece SPK’nın yolsuzluk mekanizmasıyla soyulmadı.

İçeriden bilgi alarak, manipülasyonla küçük yatırımcıyı soyan çeteler var. Bunu hisse grafiklerinden de çok net izliyorum. Örneklerini TCMB faiz kararlarında ve sosyal medyada çıkartılan bazı dedikodular sürecinde de gördüm, notlarımı aldım.

SPK ve Borsa İstanbul bu konudaki şikayetleri görmezden geliyor. Nedenini biliyoruz... Buradan kimlerin nemalandığını da iktidar değişikliğinden sonra ortaya çıkaracağız. Dolayısıyla ekonomi derken, sadece ilk 100 günlük planlar vs. ile bu ülkenin toparlanmayacağını biliyorum.

'DEVLETİN NEFES BORULARINA YAPIŞMIŞ MİKROPLARI TEMİZLEYECEĞİM'

Bu urları, tefecileri, simsarları, çantacıları temizlemeden; yani devlete nefes aldırmadan, milletin de nefes alamayacağını biliyorum. Devletin nefes borularına yapışmış mikropların hepsini temizleyeceğim.

Dolandırılan küçük yatırımcıların zararlarının telafisi, bu mikropların ve beslediklerinin parası ile telafi edilecek. Konunun bu boyutunu da uzun zamandır takip ediyorum, kimse merak etmesin.”

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu