Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'nin tehdidine ilk yanıt: Akıl alır bir şey değil

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin Mansur Yavaş'a yönelik tehdidine, "Böyle bir olayı araştırmadan soruşturmadan Mansur Yavaş'ı suçlaması doğru değil. Neden böyle bir suçlama yapıldı akıl alır bir şey değil" diye yanıtladı. Kılıçdaroğlu ayrıca, Bahçeli'ye anmaya saldıranları partiden atması çağrısında bulundu.

Gündem 01.12.2021, 09:38
Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'nin tehdidine ilk yanıt: Akıl alır bir şey değil

Cumhuriyt Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu 'Çalar Saat' programının konuğu oldu.

Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı "Bundan sonra dikkat etsin, arkasında ülkücü nefes diyerek" diyerek tehdit etmesine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, "Sayın bahçeli uzun yıllardır siyaset sahnesinde. Böyle bir olayı araştırmadan soruşturmadan Mansur Yavaş'ı suçlaması doğru değil. Mansur Yavaş gerçekten de siyasi tartışmalardan uzak duran birisi. Neden böyle bir suçlama yapıldı akıl alır bir şey değil. Türkeş'in anma töreni sırasında böyle bir baskın yapılıyor. Bunu halkımızın bilmesini isterim. Bahçeli'nin yapması gereken bunu yapanları eleştirmesiydi. 'Bunu yapanları partide tutmayacağım ve atacağım' demesi lazımdı. Siz kendinizi AK Parti'nin altında konumlandırmışsanız artık siyaset üretemezsiniz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
-1
parçalı bulutlu