Kılıçdaroğlu'ndan 'Cumhurbaşkanlığı rekabeti' iddiasına yanıt: Gülerek karşılıyoruz

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığında İmamoğlu ve Yavaş'ın isminin geçmesi nedeniyle rekabet yaşandığı iddialarına yanıt verdi. Aralarında rekabet olmadığının altını çizen Kılıçdaroğlu, "Hem ben, hem belediye başkanı arkadaşlarım bunları gülerek karşılıyoruz" diye konuştu.

Gündem 02.01.2022, 11:35
Kılıçdaroğlu'ndan 'Cumhurbaşkanlığı rekabeti' iddiasına yanıt: Gülerek karşılıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV yazarı İpek Özbey'in sorularını yanıtladı.  

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile rekabet yaşandığı iddialarına yanıt verdi.

'BENİM GÖREVİM FARKLI, ONLARIN FARKLI'

Kılıçdaroğlu,  "Yani aslında Kemal Kılıçdaroğlu kendi rakibini mi yarattı?" sorusuna, "Eğer aramızdaki ilişkiyi rekabet ilişkisi olarak algılarsak hatayı orada yaparız. Aramızda bir rekabet falan yok. Ben genel başkanım, o İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı. Benim görevim farklı, onun görevi farklı. kimse kimseye rakip değil, herkes kendisine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çaba harcıyor. Bizim politikamız bu. İnsanlar farklı yorumlayabilirler. Eğer bir yarışsa belediye başkanları kendi aralarında yarışıyorlar. Güzel şeyler yapıyoruz. Bunlara tabii Erdoğan tahammül edemiyor" şeklinde yanıtı verdi.

'ŞİKAYET ETMEYECEKSİNİZ'

Kılıçdaroğlu ayrıca, belediye başkanlarına, "Şikâyet etmeyeceksiniz. Engel çıkaracaklar, siz tüm engelleri aşıp, halka hizmet edeceksiniz" talimatı verdiğini söyledi.

Yorumlar (0)
3
parçalı az bulutlu