Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Afganistan' tepkisi: Yine mi mal varlığınla tehdit edildin!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Afganistan'da yaşanan gelişmeler üzerine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu, "Kapalı kapılar ardında hangi taahhütlerde bulunduğunu söyle artık millete. Yine mi mal varlığınla tehdit edildin!" ifadelerini kullandı.

Gündem 16.08.2021, 07:31
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Afganistan' tepkisi: Yine mi mal varlığınla tehdit edildin!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Afganistan'da yaşanan gelişmeler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söz konusu duruma ilişkin çelişkili açıklamalarına dair paylaşımlarda bulundu.

Erdoğan'a yönelik ''Sabah başka akşam başka konuşuyorsun, aldığın talimata göre görüşün değişiyor'' ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için ise ''Bahçeli’nin ise hiç sesinin çıkmaması sığınmacıları kabul ettiğinin itirafıdır'' diye yazdı. 

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımları şöyle: 

''Sevgili Halkım, Selden mağdur olan insanlarımızın yanında olabilmek için belediye başkanlarımızla birlikte bölgedeydik. Maalesef ülkece canımızın derdine düştüğümüz bu günlerde, bir de önümüzde Afganistan ve olası göçler konusu var; ve bunu başka bir zamana öteleme lüksümüz yok!

Tüm gelişmeleri sürekli sizlerle paylaşacağımın sözünü vermiştim, öyle de yapmaya devam edeceğim. Erdoğan bugün "Türkiye olarak İran üzerinden gerçekleşen ve giderek yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız" demiş.

Erdoğan, sana soruyorum: 2.400 km ötedeki sığınmacı nasıl bizi tehdit ediyor? Hani hükümetin sınırlarımıza hakimdi? Yoksa değil mi? Olmadığını ve kasten oldurmadığını biliyoruz. Çünkü her gün düzensiz yeni sığınmacılarla karşı karşıya kalıyoruz. Sonra da senin anlattıklarınla...

“Yol geçen hanı” mı Türkiye Erdoğan? Sınırı koruyamadığını, Biden’a verdiğin sözü yerine getirdiğini itiraf ediyorsun. Bunca sığınmacıyı bu topraklar kabul edemez. Kapalı kapılar ardında hangi taahhütlerde bulunduğunu söyle artık millete. Yine mi mal varlığınla tehdit edildin!

Sabah başka akşam başka konuşuyorsun, aldığın talimata göre görüşün değişiyor. Bahçeli’nin ise hiç sesinin çıkmaması sığınmacıları kabul ettiğinin itirafıdır. Erdoğan’ın her söylediğini emir komuta zinciri içinde yerine getiriyor, sonra da "en milliyetçi benim" diye geçiniyor.

Son olarak MHP’ye gönül vermiş, vatansever insanlarımıza seslenmek istiyorum: Bu olanları ülkemize reva gören MHP yönetimine ses çıkarmayacak mısınız?''

Yorumlar (0)
29
açık