Kılıçdaroğlu'ndan flaş erken seçim açıklaması: Tarih verdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, katıldığı programda 'erken seçim' ile ilgili çarpıcı açıklamada bulundu. Erken seçimin eylül ayında gerçekleşeceğini iddia eden Kılıçdaroğlu, iktidarı sandık yoluyla göndereceklerini söyledi.

Gündem 09.01.2022, 06:25
Kılıçdaroğlu'ndan flaş erken seçim açıklaması: Tarih verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk'te Fatih Altaylı'nın 'Teke Tek' programına konuk oldu. Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Kılıçdaorğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) 'teröristlerin istihdam edildiğine' ilişkin iddialara, "Teröristse şimdiye kadar neredeler? Gitsinler mahkemeye versinler. Bu adam teröristse sen nasıl tutarsın orada" şeklinde yanıt verdi.

'SOKAĞA DAVET' TARTIŞMASI    

İktidardan, muhalefetin halkı sokağa davet ettiğini yönelik eleştirilere Kılıçdaroğlu, "İnsanlar çıkıp bir bildiri okuyacaklar. Baskı, cop... Her şey var. Nasıl yapacak bu insanlar? İnsanlar düşüncelerini söylerler, gösteri yapabilirler. Anayasa, önceden izin almaksızın gösteri yapabilirsin diyor ama Anayasa da askıya alındı" diye tepki gösterdi.

'ERKEN SEÇİM' AÇIKLAMASI 

Kemal Kılıçdaroğlu, Fatih Altaylı'nın "Seçim bekliyor musunuz?" sorusuna, "Eylül ayında seçim bekliyorum" dedi.  Kılıçdaroğlu, iktidarı sandık yoluyla göndereceklerini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
0
hafif kar duşu