Kılıçdaroğlu'ndan SADAT hakkında yeni açıklama: Mafyacıklara sesleniyorum...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SADAT'a gitmesinin ardından yeni bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu, "Seçim yaklaştıkça zulmünü artırma niyetindesin biliyorum. SADAT’tan da medet umuyorsan bil ki her türlü pisliğe karışmış bu zorbalardan zerre korkuyorsak namerdiz" ifadelerini kullandı.

Gündem 13.05.2022, 17:29 13.05.2022, 17:36
Kılıçdaroğlu'ndan SADAT hakkında yeni açıklama: Mafyacıklara sesleniyorum...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da CHP milletvekilleri ile birlikte gayrınizami harp eğitimi veren  SADAT'a gitmesinin ardından sosyal medya hesabın'dan yeni açıklamalarda bulundu.

'PARAMİLİTER KAFA'

Kılıçdaroğlu, sosyal medya paylaşımında şunları kaydetti:

"Yani işleri suikastçı, provokatör ve terörist yetiştirmek. Erdoğan kaçakları da ülkeye bu kafayla soktu. Başka ülkelerin camilerinde bu paramiliter kafayla namaz kılacaktı, ne oldu? 8 milyon sığınmacı Türkiye’nin cenaze namazını kılmaya çalışıyor" dedi.

Paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu, "Erdoğan al şu paramiliter artıklarını, ne yaparsan yap. Seçim yaklaştıkça zulmünü artırma niyetindesin biliyorum. SADAT’tan da medet umuyorsan bil ki her türlü pisliğe karışmış bu zorbalardan zerre korkuyorsak namerdiz!"

'ÖYLE HEVESLERE GİRİŞME'

 Siyasi cinayetler demiştim. Karanlık odaklar var demiştim. Hangi maşalar kullanılacak bu karanlık işlerde? Kimler hangi hedefler için devreye girecek? Her türlü kaostan SADAT gibi paramiliter danışmanlar sorumlu tutulur. Bil. Öyle heveslere girişme.

'MAFYACIKLARA DA SESLENİYORUM'

Muhalefet yüreklidir. Muhalefet cesurdur. Muhalefet Türkiye’dir. Buradan mafyacıklara da sesleniyorum. Size de sokaklarımızı teslim etmeyeceğiz. Ve son olarak halkımız, bu seçim olacak. Seçim güvenliği ne pahasına olursa olsun sağlanacak. Sizler sandığa gidip rahatça oyunuzu vereceksiniz. CHP var. 100 yıldır buradayız. Merak etmeyin" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
20
açık