Kılıçdaroğlu'ndan 'seçim' talimatı: Hazır olun

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dün toplanan MYK'da kurmaylarına olası bir 'erken seçim' konusunda uyarıda bulunduğu ve "Hazır olun" talimatı verdiği belirtildi.

Gündem 30.03.2021, 08:20 30.03.2021, 08:33
Kılıçdaroğlu'ndan 'seçim' talimatı: Hazır olun

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

MYK'DA DA DİLE GETİRDİ

Geçtiğimiz gün Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olarak 'Çalar Saat'e konuk olan ve burada 'sonbaharda seçim olabileceğini' belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan MYK'da bunu bir kez daha dillendirdiği ifade edildi.

SONBAHAR VE KIŞA DOĞRU

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, kurmayları ile birlikte olası erken seçimi değerlendiren Kılıçdaroğlu'nun "Sonbahar ya da kışa doğru seçim bekliyorum, olacak gibi" yorumunda ve uyarıda bulunduğu belirtildi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN HAZIR OLUN TALİMATI

Kurmaylarından seçim çalışmalarına başlamalarını isteyen Kılıçdaroğlu, "Hazırlanın" talimatını verdi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanlığı kararı ile çıkmaya yönelik ise “Sözleşme fiilen yürürlükte. Bütün hukuk yollarını zorlayacağız. İstanbul Sözleşmesi’nin hukuki kazanımlarından geri gidilmemesi gerekir. Anketlere göre sözleşmeden haberdar olan tüm kesimlerden kadınlar da yüzde 65-70 oranında arkasında duruyor. Bütün kadınlar için bunu savunmamız lazım” dediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
28
açık