Kılıçdaroğlu'ndan sert açıklama: Her tarafı lağım kokusu sardı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katledilen Hablemitoğlu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaparak "Her tarafı lağım kokusu sardı. Bu devleti sizden temizleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Gündem 25.07.2022, 13:57
Kılıçdaroğlu'ndan sert açıklama: Her tarafı lağım kokusu sardı

Evinin önünde uğradığı saldırı sonucu katledilen bilim insanı Necip Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu sosyal medya hesabından, “Leş pazarlıklar dönüyor belli ki, leş adamların elinde oyuncak olmuş memleket…” ifadelerini kullanarak paylaşım yaptı.

Hablemitoğlu’nun bu paylaşımını alıntılayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mafya yapılanmaları, 5’li çete olarak nitelediği şirketlere ve uyuşturucu baronlarına tepki göstererek paylaşım yaptı. 

Gençlere “pirüpak” bir ülke bırakacağını belirten CHP lideri, “Mafyalar, yolsuzlar, 5’li çeteler, çantacılar, örgütler, uyuşturucu baronları, komisyoncular, soysuzlar… Size sesleniyorum, hepinizin canı cehenneme! Her tarafı lağım kokusu sardı. Bu devleti sizden temizleyeceğiz. Pirüpak bir ülke bırakacağım gençlere. Mirasım bu olacak” ifadelerini kaydetti.

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu