Kılıçdaroğlu'ndan TÜİK çıkışı: Başınıza da gelecek

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TÜİK Başkanı'nı görevden almasına ilişkin "Bunların suçlarına ortak olan bürokratlar, geç olmadan bu yoldan dönün. Başınıza aynısı gelecek" dedi.

Gündem 29.01.2022, 13:26 29.01.2022, 15:27
Kılıçdaroğlu'ndan TÜİK çıkışı: Başınıza da gelecek

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Başkanı Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla görevden alındı, yerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Erhan Çetinkaya atandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dinçer'in görevden alınmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Şahıs ve ailesi, TÜİK bürokratını anında çöpe attı. Bunların suçlarına ortak olan bürokratlar, geç olmadan bu yoldan dönün. Başınıza aynısı gelecek. Suçlar sırtınızda yeni iktidara merhaba diyeceksiniz!" dedi.

KILIÇDAROĞLU, TÜİK'İN ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Kılıçdaroğlu, Ankara'daki TÜİK merkezinin önünde yaptığı açıklamada, "Devletin bilgileri ve bu bilgilerin nasıl toplandığına ilişkin açıklamalar ana muhalefet partisine yapılmak istenmiyor. Kapılar kapanıyor. Böylesi bir tabloyu cumhuriyet tarihinde hiç görmedik. Buraya niye geldik?" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu