Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'ndan o görüntülere sosyal medyadan tepki!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya üzerinden bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı bir Toplu Açılış Töreni’nde bir çocuğun Kılıçdaroğlu'na söylediği sözlere tepki gösterdi.

Gündem 30.01.2022, 17:04
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'ndan o görüntülere sosyal medyadan tepki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon'da katıldığı Toplu Açılış Töreni'nde, konuşmasını gerçekleştirdikten sonra beraberindeki heyeti ve Bakanları kurdele kesme töreni için sahneye davet etti. Bu sırada korumalarına talimat veren Cumhurbaşkanı, bir çocuğu da sahneye aldırdı. Küçük çocuk sahneye çıktıktan sonra, "Bay Kemal, Cumhurbaşkanı amcamın karşısında kim? O adam hain hain. En iyi adam burada, oyunuzu ona verin" ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU'NDAN TEPKİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaşanan bu olaya tepki göstererek Twitter hesabından, "Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi. Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş “hain” ifadesine gülüyor. Trabzon’un iyi kalpli tüm insanları bu kötü duygulardan uzak duracaktır. Bir Trabzonlu olarak memleketimde bu şovun yapılmasını kınıyorum." dedi.

KILIÇDAROĞLU LÜTFEN ÇOCUĞUMUZLA İLGİLİ HABERİ PAYLAŞMAYIN

Chp lideri Kılıçdaroğlu ise küçük çocukla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, "Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin. O daha çok küçük. Ayrıca tüm örgütlerimizden istirhamımdır, duygularımıza yenilmeden, çocuk pedagojisi ne diyorsa ona uyun" dedi.

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur