Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na hakaret eden okul müdürüne ödül gibi görev

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sosyal medyadan hakaret eden Sinanpaşa Tınaztepe Çok Programlı Lisesi'nde görevli okul müdürü Eyyub Bayrak, şube müdürü oldu.

Gündem 03.09.2022, 15:32 03.09.2022, 15:35
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na hakaret eden okul müdürüne ödül gibi görev

Afyonkarahisar'da Sinanpaşa Tınaztepe Çok Programlı Lisesi'nde görevli okul müdürü Eyyub Bayrak, 2021 yılının Mayıs ayında, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki çeken hakaretler savurmuştu.

TEPKİLERİN ARDINDAN PAYLAŞIMLARINI SİLMİŞTİ

Eyyub Bayrak, Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığı paylaşımında “Porno kasetle genel başkan olanlar mafya filmiyle iktidar olmaya çalışıyor…” ifadelerini kullanmıştı.

Bayrak, yine sosyal medya üzerinden İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik ise “At hırsızı seni…” ifadesini kullanmıştı.

Eyyup Bayrak, yaptığı paylaşımlara gelen tepkiler üzerine paylaşımlarını silmiş ancak AK Parti'yi öven siyasi içerikler paylaşmaya devam etmişti.

ÖDÜL GİBİ GÖREVLENDİRME

Okul müdürüne hakaretlerinden dolayı herhangi bir soruşturma açılmazken ödül gibi bir atama yapıldığı ortaya çıktı.

Okul Müdürü Eyyup Bayrak'ın, geçtiğimiz hafta Valilik görevlendirmesi ile Sinanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şube müdürü olarak atandığı öğrenildi.

'HEPSİNİN HESABI SORULACAK'

Duruma tepki gösteren CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “Liyakatın olmadığı yerde ya AK Parti İktidarına yalakalık yaparak yükseliyorsun ya da muhalefete hakaret ederek. AKP'nin kriterleri bunlar… Hepsinin hesabı önce sandıkta sonra yargıda sorulacak” dedi.

Yorumlar (0)
18
açık