Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu arasındaki görüşmede dikkat çeken ayrıntı

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi Karamollaoğlu arasında gerçekleşen görüşmede dikkat çeken bir ayrıntı fark edildi. Ortak basın toplantısını Saadet Partisi, Youtube'dan canlı yayımlarken, CHP herhangi bir paylaşımda bulunmadı.

Gündem 11.10.2021, 16:32
Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu arasındaki görüşmede dikkat çeken ayrıntı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ortak basın toplantısı düzenleyen Temel Karamollaoğlu'nun  görüşmesii Saadet Partisi Youtube'dan canlı yayımlarken, CHP ise herhangi bir paylaşımda bulunmadı.


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’ndeki görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

* Daha neler olacak neleri bunlar iyi günleriniz” Bu sözler tehdit değil midir? Bu sözler herhalde “Saldırı karşısında savcılar harekete geçmeli” anlamına gelmiyor.

* Teröre ve terör örgütlerine hep birlikte karşı çıkmak zorundayız. Sorun nereden kaynaklanıyor? Biz Suriye’ye neden girdik? Soçi’de Sayın Erdoğan ne konuştu?

'TÜRKİYE SAVURULUYOR'

* Meclis’in, bakanların bilgisi yok. Siz bana soru soruyorsunuz. Bu sorunun muhatabı aslında Erdoğan değil mi? Suriye’de iki askerimiz yakılırken yakılma talimatını veren IŞİD militanı tutuklanmışken kim serbest bıraktı?

* Serbest bırakılması için kim araya girdi? Çok soru var; Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savuruluyor.

ERDOĞAN’A CEVAP VERDİ

Erdoğan’a 3600 ek göstergeyi yaptıracağım. Bunu 2018’den beri söylüyorum.

Saadet Partisi, Millet İttifakı’ndan ayrılacak mı? sorusuna Karamollaoğlu, şu yanıtı verdi:

* İttifaklar ancak seçim mahalline girildikten sonra konuşulmalı. Bu genel bir kanaat. ‘Biz bir yerden ayrılıyoruz’ gibi bir netice çıkarılmamalı.

'İTTİFAKLAR SEÇİM MAHALLİNE GİRDİKTEN SONRA KONUŞULMALI'

* Bugünkü Cumhurbaşkanlığı sistemi otoriter bir yapıya dönüştü. Ve böyle olacağını bildiğimiz için geçen seçim Cumhur İttifakı içinde bulunamayız dedik.

* Parlamenter sistem çalışmalarında partiler arasında görüşmelerin olması normaldir.

* Bir sistem değişecekse bu sistemin nasıl değişeceği konusunda siyasi partilerin çalışma yapması doğaldır.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu