Kılıçdaroğlu''ndan Erdoğan''ın ''vitrin mankeni'' sözlerine tepki

Kılıçdaroğlu''ndan Erdoğan''a: Bir kadına daha ağır hakaret edilemez CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP''li Sevgi Kılıç''tan "vitrin mankeni" diye bahseden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan''a tepki göstererek, "Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilemez. Ben Erdoğan’ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorum" dedi.

Gündem 01.01.2021, 23:43 01.01.2021, 23:43
Kılıçdaroğlu''ndan Erdoğan''ın ''vitrin mankeni'' sözlerine tepki

İstanbul'da Eminönü - Alibeyköy Tramvay Hattı Açılış Töreni'ne katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Vitrin mankeni gibi başörtülü kadınları yanına alarak vatandaşı kandırdığı" yönündeki sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a yönelik şunları söyledi:

* Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilmez. Doğru değil yani. Ne demek ya vitrin mankeni? Dönüp bir kendisine baksın bakalım. İnsan gerçekten üzülüyor. O koltuğun, hakkını ver sen. Oturduğu koltukla millete vatandaşa, başını açana, başını kapatana her türlü hakareti yapabiliyor. Ne demek ya vitrin mankeni? Kendi partisinden olursa hiçbir sorun yok, başka bir partiden olursa vitrin mankeni. Hangi akılla hangi mantıkla bunu söylüyor? Hangi bilgiyle, hangi birikimle bunu söylüyor?

"GERÇEKTEN ACIYORUM"

* Ben Erdoğan’ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorum. Yazıktır günahtır ya. Toplumu ayrıştırmak, toplumu kavga eder hale getirmek yetmedi mi arkadaş. Biraz da sesini kes ya. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç, senden yana olan herkes çok iyi karşında olan düşman. Ne düşmanı ya? Bu ülkede yaşıyoruz beraber yaşıyoruz ya. Başı açık başı kapalı kadını erkeği yaşlısı genci beraber yaşıyoruz. Bırakın ya 2021’in birinci günü milletin yüzü gülsün bari. Gerçekten acıyorum Allah akıl fikir versin buna.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu