Kılıçdaroğlu''nun adaylık çıkışına parti içinden yorum

Kılıçdaroğlu''nun adaylık çıkışına parti içinden yorum polemikhaber.com''a konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin''in "CHP''nin cumhurbaşkanı adayı hazır" sözleri gündemdeki yerini koruyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu''nun TBMM''de yaptığı konuşmada, “Aday olup olmayacağımı size kim söyledi” çıkışının ardından ise parti kaynaklarından da değerlendirmeler gelmeye başladı.

Gündem 09.12.2020, 08:17 09.12.2020, 08:17
Kılıçdaroğlu''nun adaylık çıkışına parti içinden yorum

Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gün TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı bütçe konuşmasında, AKP’lilerin sataşması üzerine “Aday olup olmayacağımı size kim söyledi” çıkışının anlık gelişen bir yanıt olduğu değerlendirmeleri yapılırken parti içinde bu çıkışın “bilinçli yapıldığı” yorumları da dile getirildi.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, parti kaynakları, Kılıçdaroğlu’nun söz konusu çıkışıyla, hem parti içine hem ittifak içine hem de kamuoyuna, “Cumhurbaşkanı adayı olmayacak” algısının geçerli olmadığını gösterdiğini ifade etti. 

Kaynaklar, Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışıyla kamuoyuna “Umutsuz olmayın” mesajı da verdiğine dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu’nun ittifakı bir arada tutabilme gücüne vurgu yapan parti kaynakları, “Aday olmak Kılıçdaroğlu’nun en doğal hakkıdır, buna kimse karşı çıkmaz. Ancak o kendi siyasal ikbalini değil, ülke için en doğrusuna zamanı geldiğinde hem parti içi kurulları hem de ittifak içi iletişim mekanizmalarını çalıştırarak karar verecektir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu