Kocaeli'de bir kafeye 'burada açık giyinmek yasaktır' yazısı asıldı

Kocaeli'de bir kafe, girişe 'burada açık giyinmek yasak' yazısı astı. Kafeye şortla giren bir genç kız ise personel tarafından dışarı çıkartıldı. Gelen sert tepkiler üzerine kafe sahipleri açıklama yaptı.

Gündem 30.05.2022, 13:14 30.05.2022, 13:18
Kocaeli'de bir kafeye 'burada açık giyinmek yasaktır' yazısı asıldı

Sosyal medyada 'larisatlantic' isimli kullanıcı Başiskele Liman Caddesi üzerinde bulunan bir kafeye giden genç kız iddiaya göre şort giydiği gerekçesiyle kafeden kovuldu. Kafenin kapısında bulunan tabelada yazan 'Burada açık giyinmek yasak' yazısı ise dikkat çekti. 

'ŞORT GİYDİĞİM İÇİN CAFEDEN KOVULDUM'

Genç kız paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Merhaba, bugün arkadaşlarımla cafede otururken cafenin çalışanı "kapalı" arkadaşımı yanına çağırıp burada açık giyinilmediğini ve ailelerin bundan rahatsız olduğunu söyledi arkadaşıma para teklif edip cafeden gitmemizi istedi."

İŞLETME SAHİPLERİ AÇIKLAMA YAPTI

Olayın ardından gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan işletme sahipleri, olayın kendilerinden habersiz bir şekilde yaşandığını öne sürdü.

Yaşanan olaydan dolayı özür dileyen kafe sahipleri açıklamasında, “Kafemizde yaşadığımız olayla ilgili saygısızlığı yapan personel işten çıkarılmıştır. Kafe yönetiminin bu olaydan haberi yoktur. Olayı kamera kayıtlarından izler izlemez kafe yönetimi saygısızlığı yapan personelin işine son vermiştir. Özür dileriz” ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu