Koray Aydın: Bilim Kurulu''ndan istifa etmek isteyenler var

"Bilim Kurulu''ndan istifa etmek isteyenler var" İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Bilim Kurulu''ndan istifa etmek isteyenlerin olduğunu öne sürerek, "Tek adamın her şeye karışmasını içlerine sindiremiyorlar. Onlar da yaşananlardan bıkmış durumda" dedi.

Gündem 05.12.2020, 19:09 05.12.2020, 19:09
Koray Aydın: Bilim Kurulu''ndan istifa etmek isteyenler var

Kanal 42 Televizyonunda yayınlanan Sümen Altı programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Bilim Kurulu'ndan istifa etmek isteyen üyelerin olduğunu belirterek, şöyle dedi:

* Ben, Sağlık Bakanının samimiyetine inanıyorum. Kendisi bir şeyler yapmanın gayreti içinde. Onun çektiğini kimse çekemez. Tek adam düzeninde yaşıyoruz. Gelinen süreçte Sağlık Bakanının yaşananlardan rahatsız olduğunu düşünüyorum. Kendisi hiç rahat değil. Bugün Türkiye’de hiçbir bakan rahat değil. Bilim Kurulu Üyeleri için de durum aynısı. Görüştüklerimiz var. İstifa etmek isteyenler var. Zor durumdalar, bilgi alıyoruz. Tek adamın her şeye karışmasını içlerine sindiremiyorlar. Onlar da yaşananlardan bıkmış durumda'.

"SAYILAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

* Koronavirüs nedeniyle yaşanan can kaybı sayısı gerçeği yansıtmıyor. 2 gün önce Karşıyaka Mezarlığı’nda şahit oldum. İnsanlar defin işlemi için saatlerce bekliyor. Mezarlığa gittiğim süreç içinde Covid-19’dan ölen 12 kişinin dizili tabutunu gördüm. Türkiye’de koronadan hayatını kaybedenlerin sayısı, günlük 180 olarak açıklanıyor. Ne 180’i Türkiye’de günde 600-700 kişi koronadan ölüyor. Rakamlarla hırsızlık yapılıyor. Avrupa ülkeleri içinde en fazla insan kaybını biz yaşıyoruz. En yüksek vaka sayısı bizde.

"MİLLETİ KANDIRA KANDIRA GETİRDİLER"

* Salgında durdurulması zor bir süreci yaşıyoruz. Cumhurbaşkanı miting yapıp, millete çay dağıttı. İnsanlara bir şey yok algısı verirseniz sonuç böyle olur. Bugün pandemi sürecinde gelinen nokta iktidar açısından kara bir lekedir. 2. korona dalgasına dura dura mı geldik? Milleti kandıra kandıra getirdiler. İnsanların canı üzerinden rakamsal sahtekarlık yapmanın, bu salgını büyük bir salgına dönüştürmenin ağır bir vebali var. Bu insanlara daha başka nasıl kötülük yapılabilir? Sağlık Bakanının açıklanan rakamlara taraf olduğuna inanmıyorum'.

Yorumlar (0)
18
açık