Koray Aydın'dan flaş iddia: Valilikler, İYİ Parti’ye karşı protesto talimatı verdi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl gezisi sırasında yaşanan 'küfür' tartışmasına ilişkin açıklamada bulunan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, valiliklerin, İYİ Parti'ye karşı eylem çağrısında bulunduğunu iddia ederek iktidara sert tepki gösterdi.

Gündem 07.11.2021, 08:29 07.11.2021, 08:40
Koray Aydın'dan flaş iddia: Valilikler, İYİ Parti’ye karşı protesto talimatı verdi

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, geçtiğimiz günlerde Bingöl’de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösteren ve şehit yakını olduğunu öne süren bir kişiyle gerginlik yaşamıştı. İkili arasındaki tartışmada, Türkkan küfürlü ifadeler kullanmıştı.

VALİLİKTEN DUYURU İDDİASI 

Olayın ardından, Bingöl Valiliği'nin Lütfü Türkkan'a tepki için miting duyurusu paylaştığı iddia edilmişti. 

'İKTİDARI UYARIYORUZ'

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, valiliklerin İYİ Parti'ye karşı eylem çağrısında bulunduğunu iddia ederek çok sert tepki gösterdi.

"Valiliklerin; koruculara İYİ Parti’ye karşı protesto eylemi yapmaları, şehit ailelerine de basın açıklaması için talimat verdikleri öğrenilmiştir" diyen Aydın, "İktidarı uyarıyoruz; Valileri iktidarın değil devletin Valisi olmaya çağırıyoruz" dedi.

Koray Aydın'ın açıklaması şu şekilde: 

Bingöl’de yaşanan provokatif ve üzücü olaydan sonra Valiliklerin; koruculara İYİ Parti’ye karşı protesto eylemi yapmaları, şehit ailelerine de basın açıklaması için talimat verdikleri öğrenilmiştir. İktidarı uyarıyoruz; Valileri iktidarın değil devletin Valisi olmaya çağırıyoruz.

Yorumlar (0)
26
açık