Mahfi Eğilmez uyardı: Çok daha zor zamanlar geliyor!

Türkiye’nin önemli iktisatçılarından Mahfi Eğilmez, Türkiye’nin büyük para kaçırdığını söylerken çok daha zor zamanlara hazır olmamız gerektiğini belirtti.

Gündem 04.02.2022, 19:00
Mahfi Eğilmez uyardı: Çok daha zor zamanlar geliyor!

Ekonomist Mahfi Eğilmez’ın sosyal medyadan yaptığı son paylaşımı Türkiye ekonomisinin nasıl yönetilemediğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Batandaşların ekonomik sıkıntılar ile boğuştuğu bu süreçte, iktisat uzmanı Mahfi Eğilmez yıllar önce yapılan hataların karşılığını aldığımızı belirten bir paylaşımda bulundu. 

Eğilmez sosyal medya hesabından 2009 yılından bu yana yaklaşık 13 yıldır dünyada bol paranın olduğunu, dünyada yaşanan bu bol likitideyle birlikte Türkiye’nin üzerine düşen yargı, hukuk vb. konuları içeren yapısal düzenlemeleri yapmamasının daha ciddi sorunlar doğuracağını belirten bir paylaşım yaptı.,

ŞİMDİ DAHA ZOR ZAMANLAR GELDİ

Eğilmez söz konusu paylaşımında, “ Dünyada 2009 - 2022 arasında krizle birlikte inanılmaz bir likidite bolluğu yaşandı. O arada yapısal reformları yapabilsek yüksek miktarda yabancı sermaye çekerdik. Şimdi daha zor zamanlar geldi çattı. Ne diyor Çin Atasözü: 'Hava güneşliyken temizlemelisin yağmur oluklarını.” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
16
açık