Mahkeme kararı bozdu! Uber Türkiye''ye dönüyor...

Mahkeme kararı bozdu! Uber Türkiye''ye dönüyor... Geçtiğimiz yıllarda taksicilerin uzun süre boyunca protesto ettiği Uber, istinaf mahkemesinin verdiği kararla Türkiye''ye geri dönüyor.

Gündem 24.12.2020, 11:02 24.12.2020, 11:02
Mahkeme kararı bozdu! Uber Türkiye''ye dönüyor...

İstinaf mahkemesinin getirdiği bu karar Uber'e olan erişimi kaldırdı. Bununla birlikte Uber, Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebilecek.

Taksiciler ile Uber arasındaki gerilim zaman zaman kavgaya dönüşmüştü

* İletişime geçilen Uber Global sözcüsü yaptığı açıklamada, ''Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz'' dedi.

* Türkiye'de 2014 yılında İstanbul'da hizmete başlayan Uber, 4 binin üzerinde taksisi ile popüler bir taşıma aracına dönüşmüştü.

* Getirdiği uygulama ile daha güvenli ulaşımı hedefleyen şirketin telefon uygulaması ise 4,5 milyondan fazla indirilmişti.

* Mahkemenin verdiği karar ile erişim engelinin kalkması UberTaksi için fırsat sunmuş oalcak.

* Uber uygulaması İstanbul’da 14 bin 500 taksi sürücüsü tarafından hali hazırda kullanılmıştı. Taksiciler dışında VIP olarak tanımlanan araçlarla taşımacılık yapanlar da olmuştu.

Yorumlar (0)
28
açık