Mansur Yavaş'tan dikkat çeken açıklama: Zorlanıyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Yoksulluk, kuşaktan kuşağa devrediyor artık. ‘Sosyal belediyecilik' adı altında vatandaşa sadece paket vererek idare etmeleri sağlandı. Yardıma muhtaç bir nesil ortaya çıkardılar" dedi.

Gündem 03.05.2022, 10:15
Mansur Yavaş'tan dikkat çeken açıklama: Zorlanıyoruz

Ekonomik krizin belediyeleri de vurduğunu söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Öyle bir zamandayız ki ihalelere ya katılım olmuyor ya da çok kısıtlı oluyor" diyen Mansur Yavaş, müteahhitlerin artık 'işin sonunu kestiremediğini' dile getirerek, "Projenin kaça mal olacağını öngöremiyorlar. 6-7 kavşak çalışmasında zarardalar" dedi.

Sözcü'ya konuşan Mansur Yavaş, "Zor bir kış geçirdik. Gerek kar kürümesinden, gerek tuzlamadan dolayı yollarımız çok hasar gördü. Bir an evvel bunları iyileştirmek için uğraşıyoruz. Asfalt serim programımızı da yaptık, hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyoruz. Ancak iğneden ipliğe gelen zamlar dolayısıyla artık zorlanıyoruz. Ek bütçe yapmak zorunda kalacağız" dedi.

'YARDIMA MUHTAÇ BİR NESİL ORTAYA ÇIKARDILAR'

Belediyenin sosyal yardım faaliyetleri hakkında bilgiler de veren Yavaş, "Bizim yardımlarımız çok farklı. Gösteriş olsun diye değil" ifadelerini kullandı. "Yoksulluk, kuşaktan kuşağa devrediyor artık. ‘Sosyal belediyecilik' adı altında vatandaşa sadece paket vererek idare etmeleri sağlandı. Yardıma muhtaç bir nesil ortaya çıkardılar" diyen Yavaş, "Oysa yoksulluk kader değildir. Bunun da en önemli yolunun hanedeki çocukların iyi yetişmesi olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple okulları uzak olan 16 bin öğrencinin servis ücretini, kırtasiye masraflarını ödüyoruz, etlerine kadar her şeyleriyle ilgileniyoruz okusunlar diye" dedi.

Yorumlar (0)
22
açık