Masa da masaymış ha...

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Ukrayna-Rusya krizinde güçlü arabulucu lider imajı vermeye çalışırken yine rezil oldu. Putin, Macron'a Moskova ziyaretinde “fikirlerine çok uzağım” mesajı verdi.

Gündem 08.02.2022, 14:38 09.02.2022, 09:30
Masa da masaymış ha...

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya-Ukrayna krizine çözüm bulmak amacıyla Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmeye Moskova’ya gitti. Putin'in Macron'u umursamayan tavırları görüşmeye damga vurdu.

TÖREN YAPILMADI

Fransız liderin rezil olduğu anlar, uçağının iniş yaptığı havaalanında, kendisi için karşılama ve tören yapılmamasıyla başladı.

EL CEPTE KARŞILAMA

Putin’le görüşeceği başkent Moskova’daki Kremlin Sarayı’na geçtiğindeyse Rus lider Macron’u eli cebinde bekledi.

UZUN MASADA GÖRÜŞME

İkili görüşme esnasında uzun bir masa tercih edildi. Bu durum, Putin’in “fikirlerine çok uzağım” mesajı vermeye çalışması olarak yorumlandı.

Macron’un oturtulduğu masa üzerinden, Fransa Cumhurbaşkanıyla dalga geçilen binlerce komik içerik sosyal medyada paylaşıldı.

SIRTINI DÖNÜP ÇIKTI

Putin’in Macron’a yönelik soğuk tavırları, basın toplantısı sonrası da sürdü. Rus lider, Macron’u beklemedi. Arkasına bile bakmadan, Macron’a sırtını dönerek hızlı adımlarla salondan ayrıldı. Macron’un, Putin’in hemen peşinden ne yapacağını bilemez bir şekilde salonu terk etmesi de kameralara yansıdı.

Yorumlar (1)
Vatandaş 8 ay önce
Bu masa Kaç CM ?
22
açık