MB eski Başkanı Durmuş Yılmaz'dan, Erdoğan'ın 'Hesap verecek' sözlerine yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik, "Bu zat da suç işlemiştir. Bunları hesaba çekecekler. Milletvekilliği nedeniyle yırtar ama tazminatla bedelini öder" sözlerine "Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'dan yanıt geldi. Yılmaz, katıldığı programda, "Söylediğim cümlelerin ne anlama geldiğini biliyorum" diye konuştu.

Gündem 26.12.2021, 06:40
MB eski Başkanı Durmuş Yılmaz'dan, Erdoğan'ın 'Hesap verecek' sözlerine yanıt

Merkez Bankası eski Başkanı İYİ Partili Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik "Bu zat da suç işlemiştir. Bunları hesaba çekecekler. Milletvekilliği nedeniyle yırtar ama tazminatla bedelini öder" sözlerine yanıt verdi.

Durmuş Yılmaz, Yeniçağ TV’de Emre Kulcanay’ın yayınına katılarak Erdoğan'a yanıt verdi: 

"Bu sıradan bir olay değil. Bu, üzerinde uzun müddet düşünülmüş; artısı, eksisi hesaba katılmış bir strateji. Bu strateji uygulamaya devam ediyor. Bizim üzerimizden bir yerlere mesaj veriliyor. Verilmek istenen mesaj şu: ‘Bize eleştiri yöneltmeyin, bizi tenkit etmeyin' deniliyor. Mesela, 'Kamuda çalışmışlar, kamuya eleştiri yöneltemezler' gibi bir cümlesi var. İster kamuda çalışsın ister kamuda çalışmasın, yanlış var ise ve o yanlış mutlaka düzeltilmesi gerekiyorsa, yanlışları gündeme getirmek ve bunların olmaması gerektiğini söylemek bir yurttaşlık görevidir. Kamuda çalışanın, kamuyla ile ilgili olarak görüş bildirmesi yanlıştır demek kesinlikle yanlıştır. ‘Aleyhine’ diyor. Bu genel ahlakın getirdiği bir kural. Herkes doğruyu söylemek zorunda.

Bedel ödeyeceğim söylenmiş. Bu bir hukuki süreç. Nasıl gelişecek bilmiyorum. O gün geldiğinde bunun üzerinde tekrar düşünürüz. Benim burada, bu aşamada söyleyeceğim söz şu; bu bir mesajdır. Bu bir korkutmadır. Bu bir bu tür yapılabilecek eleştirilerin önünü kesmektir. Ben vatanımı seviyorum. Söylediğim cümlelerin ne anlama geldiğini biliyorum. Dolayısıyla yapmam gerek.”

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu