Melih Bulu'nun 22 yıl önceki programda yaptığı konuşma ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı kararıyla Boğaziçi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu'nun 22 yıl önce katıldığı Siyaset Meydanı programında yaptığı konuşma ortaya çıktı.

Gündem 10.01.2021, 14:37 10.01.2021, 22:12
Melih Bulu'nun 22 yıl önceki programda yaptığı konuşma ortaya çıktı

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararla Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu'nun 1999 yılında katıldığı Siyaset Meydanı programında yaptığı konuşma ortaya çıktı.

GÖRÜŞLERİNİ DİLE GETİRDİĞİ VİDEO

Hem iktidar yanlılarının hem de muhalefetin paylaştığı video için herkes kendi yorumunu yaparken Melih Bulu, yaptığı konuşmada, gelecek dünya hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

''BUNDAN 30 SENE SONRA ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK''

Dünyada 30 yıl sonra çok ciddi şeyler değişeceği uyarısında bulunan Bulu, ''Biz tutturmuşuz bir şey illa milli sınırlar olacak böyle yöneteceğiz falan diye söylüyoruz ama bundan 30 sene sonra çok ciddi şeyler değişecek bu dünyada. Bizim gençler olarak bunlara çok dikkat etmeliyiz çünkü o gelecekte biz yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

İKTİDAR FARKLI MUHALEFET FARKLI BAKTI

Sosyal medyada iktidara yakın kullanıcılar, ''Melih Bulu geleceği seneler önce görmüş" diyerek paylaşırken muhalif taraf ise Melih Bulu'nun milli sınır sözlerini "günümüzde yapılsa Erdoğan tarafından terörist ilan edilecek konuşmalar" şeklinde yorumladı.

Yorumlar (0)
29
açık