Meral Akşener''den Cumhur İttifakı açıklaması

Akşener''den Cumhur İttifakı açıklaması İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhur İttifakı''yla anlaşma iddialarıyla ilgili, "Aklımızdan geçmiyor" yanıtını verdi.

Gündem 13.12.2020, 11:44 13.12.2020, 11:44
Meral Akşener''den Cumhur İttifakı açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhur İttifakı'yla anlaşma iddialarıyla ilgili, "Aklımızdan geçmiyor" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağı ile ilgili de konuşan Akşener, "Ben bu soruya çok net cevap veriyorum. Seçimli bir sistemde başbakan seçilmeyi, Cumhurbaşkanı seçilmeyi bu ülkede yaşayan her vatandaş ister. Bu çok onurlu bir görev olduğu için ister" dedi.

Medyascope'un yayınına katılan Akşener, AKP ve küçük ortağı MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'na katılma söylentilerine dair şunları söyledi:

"Ben seçmenimizi tanıyorum. Hatta şöyle demiştim, Cumhur İttifakı ile el ele tutuşmayı boşverin hafif yumuşasak bile terliğini çıkarıp, bizi eve kadar kovalarlar. Cumhur İttifakı bizim aklımızdan geçmiyor. Asla böyle bir şey yok. Sayın Erdoğan hem bizim hem de partimizin düşmanı değil. Bahçeli değil, Doğu Perinçek de değil."

Yorumlar (0)
20
açık