Meteoroloji''den kuvvetli yağış uyarısı! 31 Aralık hava durumu

Meteoroloji''den kuvvetli yağış uyarısı! 31 Aralık hava durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü2nden yılın son gününde kuvvetli yağmur uyarısı geldi. Meteoroloji''nin yıl sonu hava durumu tahminine göre, Çanakkale''nin güney kesimleri ile Balıkesir''in batısı; İzmir çevreleri ve Muğla kıyılarına bol yağış gelecek.

Gündem 31.12.2020, 08:42 31.12.2020, 08:42
Meteoroloji''den kuvvetli yağış uyarısı! 31 Aralık hava durumu

Meteoroloji'nin 31 Aralık Cuma günü için yaptığı hava durumu tahminlerine göre; Türkiye'nin batısının parçalı bulutlu ve yerel olarak çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Antalya'nın batısı, Kıyı Ege ve Marmara Bölgesi'nin batısının sağanak yağışlı ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Türkiye'nin diğer kesimlerinin açık ve az bulutlu geçeceği öngörülüyor. 

Muğla kıyılarında öğleden sonra, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı ve İzmir çevrelerinde ise akşam saatlerinin ardından kuvvetli yağış bekleniyor. Türkiye'nin doğusu ve iç kesimleri için Meteoroloji tarafından don ve buzlanma uyarısı yapılıyor. 

Kuzey Ege kıyıları ve Marmara Bölgesi'nin batısında rüzgârın güneyden kuvvetli esmesi bekleniyor. Bu nedenle vatandaşların dikkatli olmaları önem taşıyor. 

Yorumlar (0)
22
açık