Mezarlığa kaçak elektrik faturası

Mezarlığa kaçak elektrik faturası İlginç olay Çorum''un Palabıyık köyünde yaşandı. YEDAŞ ekipleri köy mezarlığına 2 bin 294 TL kaçak elektrik cezası kesti.

Gündem 14.12.2020, 14:23 14.12.2020, 14:23
Mezarlığa kaçak elektrik faturası

Köy Muhtarı Önder Göcen, mezarlığa direk dikerek elektrik çekti. Bir süre sonra elektrik şirketi YEDAŞ, yaptığı denetimlerde izin alınmadan ve sayaç bağlanmadan elektrik çekildiği farkedince ceza uyguladı. 

“MEZARLIĞA SAYAÇ TAKILACAĞINI BİLSEK, ZATEN TAKARDIK”

Köy Muhtarı Göcen, mezarlığa neden elektrik çektiklerini şöyle anlattı:

“Pandemiden dolayı ölümlerin artmasıyla mezarlığa 6 tane elektrik direği diktik. Elimizle kazmakta zorlandığımız için hiltiyle kazıyoruz. 2 bin 300 lira kaçak ve 2 bin 525 lira da okuma bedeli cezası kesildi. Bize mezarlığa sayaç takılacağına dair bilgi verilseydi. Biz zaten yapardık. Mezarlıkta bir türbe ile aşevinde zaten elektrik var. Türbede 2 tane ampul var. Yağmur duasına çıktığımızda, kurban kestiğimizde oradan kullanıyoruz. Onun için YEDAŞ yetkilileri buraya gelir bakar burada priz var, ampul var. 2 bin 300 lira mezarlığa ceza keserler. Sayaç yok diye ceza kesiyor. 2 bin 525 lira da okuma bedeli cezası uyguluyor. İtiraz ettik, dilekçe verdik. Ama itirazımıza reddedildi. Bize mezarlığa sayaç takılacağına dair bilgi verilseydi. Biz zaten yapardık. Muhtarlığımız adına 4 tane abonelik var. Bir de burayı yapardık 5 tane olurdu.” 

Yorumlar (0)
23
açık