MHP'den Fazıl Say'a sert tepki: Sanatçısın, sanatınla kal yoksa...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott’la bir restoranda yemekte olduğunun öğrenilmesi üzerine iktidar ve ortağı MHP cephesinde tartışmalar yükseldi. Sanatçı Fazıl Say da tartışmalara ilişkin "Fotoğrafı çeken de Devlet Bahçeli" paylaşımı üzerine MHP'den sert tepki 

Gündem 26.01.2022, 08:07 26.01.2022, 09:13
MHP'den Fazıl Say'a sert tepki: Sanatçısın, sanatınla kal yoksa...

İstanbul’da dün yoğun kar yağışı sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir restoranda İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott’la yemekte olduğunun öğrenilmesiyle yeni bir tartışma yaşandı.

İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott’la buluşma İmamoğlu tarafından yapılan açıklama ile de doğrulandı.

Piyanist Fazıl Say ise konuya dair sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, ilgili fotoğraflara göndermede bulunarak İmamoğlu çifti ile daha önceden çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak İmamoğlu'nun yemekte olmadığını iddia edip şu notu düştü:

“Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun dün gece bir restoranda görüldüğü yanlış haberdir. İşin gerçeği şudur; bu 4 kişi dün bütün gece diskoda çılgınlar gibi dans etmiş ve içmiş eğlenmiştir. Fotoğrafı çeken kişi de Devlet Bahçeli’dir! Salvador Dali’nin de selamları var!”

İmamoğlu'nun yemekte olmadığı iddiasında bulunan Fazıl Say, yine İmamoğlu tarafından yapılan açıklama ile yalanlanmış oldu.

MHP'DEN FAZIL SAY'A SERT TEPKİ

Fazıl Say’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de içine kattığı paylaşım üzerine MHP’den sert bir yanıt geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir Fazıl Say’a yanıtında şu ifadeleri kullandı:

“1-İcra ettiği sanatıyla meşgul olmasının kendisi ve camiası açısından daha faydalı olacak bir piyanistin, komiklikten öte lüzumsuz ve hadsiz beyanlarla siyasi yorumlarda bulunmaya kalkması Mesnevi’de hikayesi anlatılan tezeğe saplanmış, kuyruğu kalkık fareyi akıllara getiriyor.

2-Böyle olunca bu piyanistin, piyonist bir edayla Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmaya yeltenmesi yerli yersiz öten horozları susturmak için bir parça yağ ile olan imtihanlarına varan akıbetlerini de hatırlatıyor.

3-Fazıl Say, bu yüzden sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin. Sanatçısın, sanatınla kal…”

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu