MHP’li belediyeden AK Partili ismin 60 projesine jet onay 

MHP’li Alanya Belediyesi AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun 60 projesine jet hızıyla onay verdi. Belediye Meclisi'nin  gündemine gelmesinin ardından CHP’li Belediye Meclis Üyesi Nazmi Zavlak, "Siyasi kimliği olanlara ayrıcalık tanınmamalı, sokaktaki vatandaşla farklılıkları olmamalı” ifadelerini kullandı.

Gündem 13.06.2022, 07:15 13.06.2022, 07:43
MHP’li belediyeden AK Partili ismin 60 projesine jet onay 

Antalya’nın MHP’li Alanya Belediyesi’nde ‘proje’ tartışması yaşandı. Belediye meclisinin haziran ayı toplantısında, AK Parti Alanya İlçe Başkanı mimar Mustafa Toklu’nun belediyeden aldığı projeler gündeme geldi. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Nazmi Zavlak, Toklu’nun projelerine belediyeden jet hızıyla onay geldiğini öne sürdü. Zavlak, buna karşın bazı mimarların belediyeden proje dahi alamadığını kaydetti. 

'ADALET İSTİYORUZ'

Zavlak, “30’lu yaşlarda genç bir mimar, bir projesiyle ilgili Alanya Belediyesi’ne müracaat ediyor. Ancak yaklaşık altı aydır ruhsat alamıyor. Zamanla imar değişiyor, proje iptal ediliyor ve bu genç arkadaşımız işinden oluyor. Diğer taraftan siyasetin içinde bulunan başkan, bir yıl içinde ışık hızıyla 60 proje geçirebiliyor. Sizlerden adaletin sağlanmasını rica ediyorum. Siyasi kimliği olanlara ayrıcalık tanınmamalı, sokaktaki vatandaşla farklılıkları olmamalı” ifadelerini kullandı.

'ANORMALLİK VAR'

Tartışmaya neden olan konuya ilişkin Cumhuriyet’e konuşan İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan şu ifadeleri kullandı: “Zavlak’ın ifadesi ‘iktidar partisi uhdesinde siyasi kimliği olan kişi, bir senede 60 projeyi geçirebiliyorsa işi düz mimarlık olan kişi neden geçiremiyor’ endişesidir. Burada bir anormallik olduğu aşikar. Alanya Belediyesi ve ilgili başkan bu konuyu net olarak kamuoyuna açıklamalıdır.”


Kılıçdaroğlu / Nazmi Zavlak

TOKLU’DAN YANIT

AK Partili Toklu da Zavlak ve Arıkan’a gündeme getirdiği konuya ilişkin açıklama yaptı. Toklu, “Alanya Belediyesine sunulan tüm projeler içinde bizim büromuzun oranı yaklaşık yüzde 3’tür. Bir yıllık sürede hukuka uygun bir şekilde ruhsatlandırılmıştır” dedi. 

Kaynak: Cumhuriyet
Yorumlar (0)
22
açık