Milli Saraylar'dan 'Kaşıkçı Elması' açıklaması: İddialar gerçek dışıdır

Ünlü modacı Barbaros Şansal'ın Topkapı Sarayı'nda sergilenen Kaşıkçı Elması ile ilgili yaptığı paylaşımın ardından Milli Saraylar'dan açıklama geldi. İddiaların gerçek dışı olduğunun ifade edildiği açıklamada bununla ilgili hukuki yollara başvurulacağı belirtildi.

Gündem 12.05.2022, 14:25
Milli Saraylar'dan 'Kaşıkçı Elması' açıklaması: İddialar gerçek dışıdır

Tarihi elmaslar içerisinde en büyük ve en meşhur elmas olan 49 küçük elmasla süslü 86 karatlık Kaşıkçı Elması'nın çalındığı iddiası sosyal medyada gündem oldu.

BARBAROS ŞANSAL PAYLAŞTI

İddiayı ortaya atan isim olan Barbaros Şansal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Laga luga yapma, Kaşıkçı Elması nerede hesap ver!" ifadelerini kullandı.


Barbaros Şansal'ın konu ile ilgili paylaşımı

MİLLLİ SARAYLAR'DAN AÇIKLAMA

Kaşıkçı Elması'nın kayıp olduğu iddiasına ilişkin Milli Saraylar, "Tarihî elmasların en büyüğü ve en meşhuru olarak gösterilen Kaşıkçı Elması, 2,5 yıldır Topkapı Sarayı’nda silah koleksiyonunun yer aldığı Dış Hazine Bölümü’nde sergilenmektedir. Kaşıkçı Elması’nın kaybolduğu veya değiştirildiği ile ilgili gerçek dışı iddialar, Türkiye turizminin canlanmaya başladığı şu günlere hareketliliği baltalamaya yönelik maksatlı ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik girişimlerdir. Başkanlığımızın her türlü iletişim ve bilgi sunma kanalları kamuoyuna açıktır. Gerek basında gerekse sosyal mecralarda yer alan mesnetsiz ve gerçek dışı iddialarla ilgili hukuki yollara başvurulacaktır" ifadeleriyle açıklamada bulundu.Yorumlar (0)
22
açık