Mithat Sancar: Ortak aday fikrine açık olduğumuzu belirttik

Katıldığı programda, "HDP aday çıkaracak mı?" sorusunu yanıtlayan HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, "Aday çıkarmamız gerekecekse şimdi yaptığımız gibi yaparız. Çok net bir ifade beklemeyin, biz cumhurbaşkanlığı seçiminde ortak aday fikrine açık olduğumuzu belirttik" ifadesini kullandı.

Gündem 30.09.2021, 05:25
Mithat Sancar: Ortak aday fikrine açık olduğumuzu belirttik

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Halk TV'de Suat Toktaş'ın sorularını yanıtladı.

"HDP aday çıkaracak mı?" sorusuna yanıt veren Sancar, "Bu soru en son sorulması gerek soru. Biz cumhurbaşkanlığının isimler üzerinden konuşulmaması gerektiğini söylüyoruz. Kişiler değil, ilkeler ve yöntemler. Aday çıkarmamız gerekecekse şimdi yaptığımız gibi yaparız. Adayımızın kim olacağını halk buluşmaları ile demokrasi güçleri ile konuşarak tartışarak belirleriz. Üç sayfa, üç aylık buluşmalar ve bir aylık komisyon tartışmaları üzerine çıktı. HDP'nin önemli özelliği farklı kesimleri bir araya getiriyoruz. Demokrasi ve tartışma bizi bir arada kalmamızı sağlıyor. Eğer aday çıkarmamız gerekecekse, takip edeceğiz" dedi.

'BEN BUNU ŞİMDİ SÖYLEYEMEM'

Sancar ayrıca "Çok net bir ifade beklemeyin, biz cumhurbaşkanlığı seçiminde ortak aday fikrine açık olduğumuzu belirttik. Bunun içinde ilke ve yöntem üzerinde müzakere önerdik. Eğer bu ilke ve yöntemlerde ortaklaşamazsak bu olabilir ama bunu da ben şimdi söyleyemem'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu